Ünlü İngiliz Şarkıcı George Michael Hayatını Kaybetti

Ünlü İngiliz şarkıcı George Michael, Oxfordshire'ın Goring kasabasındaki evinde hayatını kaybetti. George Michael’in ölümü menajeri tarafından açıklandı.

Ünlü İngiliz Şarkıcı George Michael Hayatını Kaybetti

George Michael Hayatını Kaybetti

Ünlü İngiliz şarkıcı George Michael, Oxfordshire'ın Goring kasabasındaki evinde hayatını kaybetti. George Michael’in ölümünü menajeri açıkladı. “Büyük bir üzüntü ile açıklıyoruz ki sevgili oğlumuz, kardeşimiz ve arkadaşımız George, Noel döneminde evinde huzur içerisinde hayatını kaybetti” açıklamasını yaptı. George Michael’ın ölümünde şüpheli bir durumun olmadığını da ifade eden menajeri oldukça üzgün haldeydi.

George Michael Kimdir?

George Michael, (d. 25 Haziran 1963, ö. 26 Aralık 2016) İngiliz şarkıcı ve söz yazarıdır. George Michael Pop müzik tarihindeki en iyi ve en ünlü şarkıcılardan biri olarak gösterilir, aynı zamanda eski Wham! grubunun iki üyesinden biridir. Asıl adı Georgios Kyriacos Panayiotou’dur.

George Michael, sanat kariyeri boyunca sayısız rekor ve başarıya imza atmış, başta Grammy ve BRIT olmakla birçok ödül almış, 100 milyonu aşkın satış başarısı elde etmiştir. Michael, kariyeri boyunca "Last Christmas", "Faith", "Freedom", "Jesus to a Child", "Father Figure", "Kissing a Fool" ve dünya çapında yedi milyon satan "Careless Whisper" gibi birçok önemli ve ünlü şarkıları yazmış, bestelemiş ve yorumlamıştır.

Albümlerinden ikisi "Ölmeden Önce Dinlenmesi Gereken 1001 Albüm" isimli kitapta yer almıştır. Michael'in tüm orijinal albüm çalışmaları İngiltere'de bir numaraya kadar yükselmiştir ve tüm şarkıları Top 40'da yer almıştır.

Madonna ve Michael Jackson ile birlikte MTV'nin kurulması ve video kliplerin 80'lerde gelişmesinde en büyük rolü olan üç şarkıcıdan biridir. Video kliplerindeki başarısı ona Video Vanguard ödülü kazandırmıştır. George Michael, bunun dışında siyasi görüşleri, yardım çalışmaları ile de dikkat çekmekteydi.

 

George Michael öldü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi