Erdoğan'a Çay İkram Eden Şükriye Çakır Konuştu

Şükriye Çakır, Cumhurbaşkanı’na ikram ettiği çayın hikâyesini aktardı: Açılışta reis üşüyordu, ben de içi ısınsın dedim çay ikram ettim, eşim de onu çok severdi

Erdoğan'a Çay İkram Eden Şükriye Çakır Konuştu

Tebessüm Ederek Çay İşareti Yaptı

İstanbul Maltepe'de hafta sonu Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Şehit Erol Olçok Kampüsü'nün soğuk ve yağışlı havaya rağmen organize edilen açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'da katıldı. Protokolde oturduğu esnada, tören alanının yakınlarında bulunan bir evden sürpriz bir çay ikramı yapıldı. İkramı reddetmeyen Erdoğan'ın memnuniyetini 'işareti ile' dile getirdiği 72 yaşındaki Şükriye Çakır, gazetecilere yaşananlar ile ilgili açıklama yaptı.

Şükriye Çakır, "Hava soğuktu. Gözüm hep Cumhurbaşkanımızdaydı. Baktım ve üşüdüğünü hissettim. Zaten gündemi çok yoğun çok koşturuyor. Dayanamadım. Çayımı demledim. Bir bardak çayımı koydum. Zaten çayı açık sevdiğini biliyordum. Tepsimi hazırlayıp balkona çıktım. Başkanım, buyurun. Sizin için çay demledim diye seslendim. Sesimi duyuramayınca reisim, çay içer misiniz diyerek elimle çay işareti yaptım. Cumhurbaşkanımız ikinci seferde fark etti" dedi.

Rahmetli Eşim de Onu Çok Severdi

Sonrasında Erdoğan'ın korumalarının evine kadar geldiğini ifade eden Şükriye Çakır, "Tepsiyi onlara verdim. Onlar da çayı götürdü. 'Cumhurbaşkanımı da buraya davet ediyorum, eğer müsaitlerse buyursunlar' dedim. Daha sonra gündemi yoğun olduğu için teşrif edemediğini öğrendim. İşaretle beğendiğini dile getirince çok mutlu oldu. Sonradan Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu evime geldi. Ona Cumhurbaşkanımızı ne kadar çok sevdiğimi söyledim. Umarım çayımızı beğenmiştir. Bu davranışı kesinlikle ona olan sevgimden ötürü yaptım. Allah onun yolunu açık etsin. Onun gibi bir Cumhurbaşkanı'na sahip olduğumuz için ne kadar gurur duysak azdır" açıklamasını yaptı.

İki yıl önce vefat eden eşi Osman Çakır'ın yaşarken Erdoğan'a büyük bir sevgi beslediğini belirten Şükriye Çakır, "Cumhurbaşkanımızın başına hiçbir şekilde sıkıntı gelmesini istemezdi. Vefat etmeden önce birlikte yine Cumhurbaşkanımızı televizyonda izliyorduk. Onu görünce, "Allah benim ömrümden alsın, ona versin dedi. Aynı gece kalp krizi geçirip vefat etti. O derece severdi" ifadesini kullandı.

 

şükriye çakır çay ikramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi