Bir Kilometre Sırtında Taşıyıp Ambulansa Götürdü

63 yaşındaki Ahmet Şenol kalp yetmezliği yaşıyordu ancak sağlık ekipleri kendisine yoğun kar nedeniyle ulaşılamıyordu. İmdadına bir uzman çavuş yetişti.

Bir Kilometre Sırtında Taşıyıp Ambulansa Götürdü

Uzman Çavuştan Göz Yaşartan Hareket

Olay Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde yaşandı. Kalp yetmezliği nedeniyle ağırlaşan 63 yaşındaki Ahmet Şenol tedavi olmak için bir yere çıkamadı. Ayrıca yoğun kar nedeniyle evine ambulans ulaşamayınca ambulansın bulunduğu yere kadar Uzman Çavuş Süleyman Yener’in sırtında gitti.

Osmaniye’nin Bahçe ilçesi Bekdemir Köyü’nün Keller Mahallesi’nde oturan,  diyabet, kalp yetmezliği ve tansiyon hastası olan Adem Şenol rahatsızlandı. Yakınları 112 Acil Servis’ten destek istedi. Fakat yoğun kar nedeniyle ambulans Adem Şenol’un yaşadığı yere kadar gelemedi. Yaklaşık olarak yarım metreye ulaşan kardan dolayı ilerleyemeyen sağlık ekiplerinin yardımına jandarmalar geldi.

Bir Kilometre Sırtında Taşıdı

Yol açma çalışmalarında başarı elde edilemeyince Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Yener,63 yaşındaki Adem Şenol’u sırtına aldı yaklaşık 1 kilometrelik mesafede kara bata çıka sağlık ekiplerinin yanına kadar taşıdı. Ambulansın içerisinde ilk müdahalesi gerçekleştirilen Adem Şenol, Bahçe Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Alınan bilgilere göre hayati tehlikesi bulunmayan Şenol, Uzman Çavuş Süleyman Yener’e teşekkür etti.

 

 

süleyman yener adem şenol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi