Bahçeli: Başkanlık Sistemine Destek Verdiğimiz Doğru Değil

Son günlerde artan başkanlık sistemi tartışmaları ve HDP’li Milletvekillerinin tutuklanması hakkında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bahçeli: Başkanlık Sistemine Destek Verdiğimiz Doğru Değil

Son günlerde artan başkanlık sistemi tartışmaları ve HDP’li Milletvekillerinin tutuklanması hakkında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden sonra partisinin grup toplantısında konuşan Genel Başkan Bahçeli, “Birileri MHP üzerinden nemalanmaya çalışıyor fakat bunlar boşa gidecek çabalardır. Herkes bu ülkeye daha faydalı neler yapabilirim bunu düşünsün. Başkanlık Sistemine destek verdiğimiz yok, biz böyle bir sorun olduğunun izahatını yaptık. Sayın Cumhurbaşkanı ile ülkemizde ve küresel anlamda yaşanan terör sorunsallarını değerlendirdik” ifadelerini kullandı.

TOPLUM VİCDANININ MÜSTERİH OLMASI İÇİN HDP’Lİ VEKİLLERİN YARGILANMASI ŞARTTI
Toplum vicdanının müsterih olması için HDP’li milletvekillerinin yargılanması şarttı, gerekli bir husustu diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Milletvekilliğinin arkasına sığınıp bu ülkeye ihanet derecesinde olanların, onlarca gencimizi şehit edenlerin propagandasını yapanlar, onların ağızlarından konuşan elbette ki hesap verecektir, bu durumunun net bir şekilde meşru bir durum olduğunun altını çiziyorum” Dedi. 

başkanlık sistemi mhp genel başkanı devlet bahçeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi