Sudanlı Bakan Ghandour FETÖ İle Mücadele Konusunda İşbirliği Sözü Verdi

Sudan Dışişleri Bakanı Ahmed Abdel Aziz Ghandour, Başbakan Binali Yıldırım ile başkent Ankara’da gerçekleştirdiği görüşme sonrası basın açıklaması yaptı.

Sudanlı Bakan Ghandour FETÖ İle Mücadele Konusunda İşbirliği Sözü Verdi

Bugün sabah saatlerinde, bir takım diplomatik temaslarda bulunmak üzere hava yolu ile başkent Ankara’ya gelerek önce 65. Hükümet Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile daha sonrasında da Başbakan Binali Yıldırım ile diplomatik görüşmelerde bulunan Sudan Dışişleri Bakanı Ahmed Abdel Abdulaziz Ghandour, Fethullahçı Terör Örgütü ( FETÖ ) ile mücadele konusunda işbirliği içerisinde olma yönünde açıklamalar yaptı. Türkiye’nin Afrika’daki en önemli ortaklarından birisinin Sudan olduğunu aktaran Bakan Ghandour, Türkiye’nin Sudan’da istikrarlı bir hükümetin bulunması konusunda sarf ettiği çabalara teşekkür etti.

SUDAN MAKAMLARININ VE HALKININ TÜRKİYE İLE GÜÇLÜ DAYANIŞMA

Sudan Dışişleri Bakanı Ahmed Abdel Abdulaziz Ghandour’u başkent Ankara’da bulunan Çankaya Köşkü’nde kabul eden Başbakan Binali Yıldırım’ın ise görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Sudan halkına ve makamlarına, Türkiye ile güçlü bir dayanışma içerisinde olduklarını her fırsatta dile getirmelerinden dolayı müteşekkir olduklarını dile getirerek ‘Fethullahçı Terör Örgütü’nün Sudan’daki faaliyetlerinin sonlandırılması konusunda atılan adımlardan mütevellit kendilerine teşekkürlerimizi ayrıyeten sunmuştuk. Dilerim ki iki ülke arasında ki ilişki her geçen gün daha da iyi bir seviyeye gelir’ ifadelerini kullandı.

 

binali yıldırım sudan dışişleri bakanı ghandour
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi