Adil Öksüz’ün Başına Ödül Kondu

Uzun süredir aranan ve 15 Temmuz darbe girişimindeki faaliyetleri ile bir numara olduğu iddia edilen Adil Öksüz, terörden arananlar listesine eklendi.

Adil Öksüz’ün Başına Ödül Kondu

Bu listede yer alan terör zanlılarını yakalayıp getirene 4 milyon liraya kadar ödül verilebiliyor.

Adil Öksüz’ün eklendiği kırmızı kategoride birçok terör zanlısı da bulunuyor. Bunun dışına farklı listelerde de bu darbe girişiminde yer alan 37 kişinin daha adı bulunuyor.

Bir dönemin kudretli savcısı Zekeriya Öz ve Koza Altın’ın sahibi Akın İpek için ise biçilen değer 750 bin lira olarak ifade ediliyor.

ETKİSİZ İSİMLERDE LİSTEDE

Ayrıca bu isimlerden daha etkisiz olarak kabul edilen ve faaliyetlerini kaçtıkları farklı ülkelerde yürütmekte olan ve internet üzerinden çeşitli paylaşımlar yapan Emre Uslu, Nevzat Ayvacı, Hilmi Özdil gibi isimler de mavi listede yer alıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde kırmızı listede yer alan bir teröristi yakalatan vatandaşa 4 milyon liranın üstünde bir ödeme yapılması konuyla ilgili yapılan ihbarlar da artış olması da sağlamış bulunuyor.

Ayrıca İçişleri Bakanlığı bu isimleri ihbarı içinde özel sayfalar ve sosyal medya hesapları da kurmuş durumda, bu mecralardan yapılan çağrılarda kimseden korkmadan gerekli bilgilerin verilmesi için duyurular yapılıyor.

İNTERNET ÜZERİNDEN FAALİYETLER DEVAM EDİYOR

Konuyla ilgi yapılan açıklamada twitter üzerinde @terorarananlar ve facebook üzerinde @arananteroristler isimli sayfalarda yürütülen faaliyetlerde birçok teröristle ilgili bilgi akışının sağlandığı kaydedildi. Ayrıca buradan yapılan her türlü ihbarda araştırma yapılıp mutlak bir şekilde doğruluk bilgisine ulaşılmaya çalışılıyor. Özellikle Doğu illerimizde yaşayan birçok terör mağduru içinde bir çıkış kapısı olan bu hesaplar etkili bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Ayrıca terörden arananların bilgilerine ulaşabilmek için www.terorarananlar.pol.tr  internet adresi ziyaret edilerek güncel listeye ulaşılabilir. Bu liste sık aralıklarla güncellenmeye devam ediyor.

 
kırmızı kategori 4 milyon lira
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi