Gündem
Hasan Karataş

Gündem

Ülke aldı başını gidiyor. Deseler ki gündemi değerlendirecek bir yazı yaz. Önce düşünürüm ne yazsam o kadar konu var ki sonra karar veririm tam kalemi alırım elime sonra utanır tekrar kalemi yerine koyayım. Neden mi utanırım; Tabir ki şehitlerden her gün birçok eve şehit açısı düşüyor ve halkımız bunlara alıştırılıyor peki biz halkın buna tepkisi ne sadece sözde; Hani tek parti güçlü hükümet ne oldu da bu kanlarının sonu gelmiyor. Sonra tamam diyorum kendime gündemi belirleyecek yazıyı şehitler üzerine yazma zaten artık gündemlik bir durum değil her gün gerçekleşen bir olay gündem olayı olamaz değil mi?

 

            Evet, yeni konu bulmalıyım buldum. Bomba bir konu aklıma geliyor ne o konu der gibisiniz ne olabilir seri katilimiz Atalay Filiz. Adam kılık bile değiştirmiyor ve yine de yakalanmıyor ev tutuyor birinden borç alıyor ama yine yakalanmıyor gerçekten bu tek parti güçlü hükümet güçlü güvenli güçleri çok değiştirdi bizi İzmir de kendimi çok güvenli ve huzurluyum. Ne de olsa daha burada bomba patlamadı. Oda olur Tek parti güçlü hükümet.

 

            Yok, gündem değerlendirecek yazımı ekonomi üzerine yazayım dolar üç TL’yi altın yüz yirmiye yaklaştı ramazan geldi diye her şeye zam. Yabancı devletler ile devamlı yaşanan kavgalar devamlı Türkiye ekonomisine verilen düşük notlar. Oh yine içim karardı.

 

            Bence futbol konuşalım yıllardır terörü de zammı da adaletsizliği de bize futbol ve dizilerle yedirdiler. Evet, futbol konuşalım diğer konular bize büyük ve can sıkıntı, Alışmadık G. t ton durmaz mı değil mi? Ah be Türkiye’m senin gündemini yazmak ne kadar karamsarlık veriyor insan insanın eli klavyeye gitmiyor. Umarım güzel günler bizi beklediği güzel gündem haberleri yazmak dileğiyle

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi