Argan Yağı ile Cilt Bakımı
Büşra Çelebi

Argan Yağı ile Cilt Bakımı

Argan Yağı İle Cilt Bakımı
Yağların hayatımızdaki yeri yadsınamaz. Gerek yemekte , gerek bakımda gerek ise aletlerimizde. Nerde kullanırsak kullanalım yağlar öyle yada böyle hayatımızdadır. Lakin bunlar farklı şekillerde ve farklı kullanım alanlarıyla. Her bir yağın kullanım yeri vardır. Badem yağı saçta, hindistan yağı nemlendirmede, zeytinyağı kozmetikte, mutfakta, makine yağı aletlerde. Bu yağlardan en çok kullanılanı ise son zamanlarda yeni ürünleriyle ortaya çıkan bakım yağlarıdır. Bu yağların kimi lekelere, kimi saç dökülmelerine, kimi kabızlığa kimi ise bazı hastalıklara iyi gelmektedir. Her ne sebeple olursa olsun kullanılmaktadır.
Son zamanlarda da popülerliği iyice artmış olan argan yağıda bu yağlardandır. Çoğu kişinin de bildiği üzere argan yağı saçlara çok iyi gelmektedir. Fakat yapılan araştırmalar gösterdi ki argan yağı sadece saçta değil ciltte de olumlu etkilere sahiptir. Balili masörlerin de tercih ettiği bu yağ masaj için tercih edilen terapi yağlardan sadece bir tanesidir. Masaj esnasında vücudu yumuşatıp genleşmesine, kılcal damarlardaki geçişin hızlanmasına, deride yumuşaklığa ve koyu güneş lekelerinde ise açılmaya neden olmaktadır. Bu, argan yağının iyi bir güneş koruyucusu olduğunu gösterir. Özellikle yaşlanmaya bağlı oluşan kahverengi lekelerin renginde açılma ve düzenli bir kullanımdan sonra cilt tonunda düzelmeye yardımcı olduğu da görünmektedir.
Saçlar için her banyo öncesi argan yağı sürüp dinlendirilmiş saç bir saat sonra yıkanıp durulanır. Yumuşaklık ve güç katan bir bakım önerisidir bu. Bunun dışında pamuğa yada kulak çöpü ile ciltteki lekelere çok az bir miktarda uygulanması ile leke sorununu gidermeye yardımcı olur. Birçok güzel faydası bulunan bu yağı isterseniz nemlendiricinize birkaç damla ekleyip yumuşaklık ve nem bombası için kullanabilirsiniz. Hiç uğraşamam diyenlerdenseniz eğer bir kaç damla gül suyunu damlalık aparatı olan bir şişeye ekleyin, ardından da argan yağı ekleyip çalkalayın. Daha sonradan çantanızda el kremi taşımanıza gerek yok. Gül kokan bu karışımdan bir damla elinize damlatıp ovun beş dk bekletip ılık suyla yıkayın. Tüm gün elleriniz gül gibi kokup yumuşacık olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi