NASA ve İnsanlığın Akıbeti
Erhan Sönmez

NASA ve İnsanlığın Akıbeti

İkinci Dünya Savaşı’nın en kanlı çatışmalarının yaşandığı muhaberelerden birisi olan ve aynı zamanda Deutshce Reich ismi ile de karşımıza çıkan Nazi Almanyası için sonun başlangıcı olarak nitelendirilen Normandiya Çıkarması’nda görevli birliklerin generali olduğu bilinen Dwight Eisenhower’in savaşın müttefik birliklerin zaferi ile noktalanmasının ardından Amerika Birleşik Devletleri Başkanı görevine gelmesinden birkaç yıl sonra yaptığı en önemli işlerden birisidir ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’n ( NASA ) kurmak.

Dwight Esienhower tarafından kurulmasından kısa bir süre sonra dünyanın uydusu olan aya Apollo uçuşlarını gerçekleştirerek insanlık tarihi açısından ilkleri başarmaya başlayan NASA’nın son haftalar içerisinde ortaya koyduğu başarıları şöyle bir gözden geçirince insanın aklına ister istemez ‘Nasıl olacak bu işin sonu?’ sorusu geliyor.

Hali hazırda bir çok bilimkurgu filmine konu olan soruya ilişkin su götürmez bir gerçeğe değinmek kritik derecede önem arz etmektedir ki, NASA önümüzde ki yıllar içerisinde Uluslar arası Uzay İstasyonu, Jüpiter keşifleri ve daha bir çok araştırma neticesinde Uzaya koloni kurmak için önemli ölçüde ilerleme kaydedecek. NASA ile bahsedilen konularda birlikte hareket eden JAXA ve Rusya Uzay Ajansı da belirli bir yerden sonra dünya halklarını başını çaresine bakmakla baş başa bırakarak ayda, Mars’ta, Jüpiter’de ve hatta Andromeda Galaksisi’nde kurulan kolonilere bir takım insanlar taşımaya başlayacak. Bizler de oturup kara kara düşüneceğiz ve soracağız ‘Biz nerde yanlış yaptık?’ vakit kaybetmeden cevaplayalım; Eğitimde…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi