Magazin ve Merak
Nesrin Aydınalp

Magazin ve Merak

Magazin haberleri denilince, nedense kadınlarda daha çok merak uyandırdığı düşünülür. Oysaki erkeklerde de magazin izleyen kesim, tahmin ettiğinizden çok daha fazladır. Karşı koyamadığımız merak duygumuzu, ünlülerin hayatlarını izleyerek bastırmak, bize garip bir keyif veriyor. Nerede nasıl eğleniyorlar, ne yerler, ne içerler, onlar da bizim gittiğimiz yerlere gidiyorlar mı, nerelerde tatil yapıyorlar... vs gibi birçok soruya maruz kalan zihnimizi, magazin haberleri izleyerek rahatlatır, sorularımıza cevap buluruz. Tesadüfen haberlerde, bir ünlünün bizim gittiğimiz bir cafe veya restoranda gitmiş olsa, içten içe keyifleniriz. Nedir insanları bu denli magazine meraklı yapan?

 

             Uzmanlara göre, magazin haberlerini normal ölçülerde seyretmekte anormal bir durum yok, fakat eğer gününüzü kim, kiminle, nerede, ne yapmış... Diye düşünerek geçiriyorsak burada gerçekten bir sorun var demektir. Burada aslında içten içe hissettiğimiz duygu, kendinizi haklı çıkartmak yani özetle, ünlü bir kişi yanlış bir şey yapmışsa, demek ki ben doğrusunu yapıyorum hissi. Genelde bu hissi bastırmak için, magazin haberlerinin hunharca ve acımazsızca izlendiğini belirtiyor uzmanlar.

 

             Dizi, müzik ve sinema dünyasının, son yıllarda hızlıca yükselişe geçmesinden mütevellit, kolumuzu sallasak ünlüye çarpıyor. Bu işin ekmeğini ise en çok magazin habercileri gidiyor. Bazı ünlüler rahatsız olduklarını belirtseler de, magazin habercilerinin en uğrak yerlerini ziyaret etmeye devam ediyorlar, bir kısmı ise habercilerle arkadaş denecek kadar yakın. İstedikleri haberleri yazdırıp, istediklerini engelletebiliyorlar.

 

             Son yıllarda, sosyal paylaşım sitelerinin artması ve milyonlarca takipçisi olması nedeniyle, ünlülerin hayatlarını sadece magazin haberlerinden takip etmek dışında, an an bazı internet sitelerinden de takip edebiliyoruz. Gittikleri yerleri, fotoğraflarını ve o an ne yaptıklarını devamlı paylaşan ünlüler ise, bu durumdan pek şikâyetçi de değiller gibi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi