Yanak Çizgisi Dolgusu

Yanak Çizgisi Dolgusu

 

            Güzellik kavramı, en çok yüz güzelliği ile birlikte anılan bir kavramdır. Yüzün bir bütün olarak güzel, dolgun ve simetrik görünmesi önem arz etmektedir. Yüzün güzelliğinde, yanakların rolü büyüktür ve yanaklar çekiciliğin sembolü olarak nitelenmektedir. Solgun ve çökmüş yanaklar, kişinin yüzüne daha yorgun ve yaşlı bir ifade vermektedir.

 

            Genetik nedenler veya yaşın ilerlemesinin etkisiyle meydana gelen yanaklardaki hacim kaybının, yanak çizgisi dolgusu ile tedavisi mümkün olmaktadır. Bu yöntemle, yanaklar, cerrahi herhangi bir müdahaleye gerek olmaksızın güzel ve çekici bir yapıya kavuşturulabilmektedir.

 

 Yanak Çizgisi Dolgusunun Niteliği ve Uygulanması

 

            Yanak bölgesindeki veya burundan ağız kenarına doğru oluşmuş olan belirgin çizgilerin giderilmesi amacıyla uygulanan yanak çizgisi dolgusu, hyralüronik asit kullanılarak uygulanan bir estetik yöntemidir. Yanak dolgusu yöntemi, ağız kenarındaki kıvrım ve çizgilerin giderilmesini sağlayan en etkili ve pratik yöntemdir. Tüm yanak dolgusu uygulamalarında, hyalüronik asit kullanılmaktadır.

 

            Bu yöntemin, asıl fonksiyonu dışında, yüze hacim kazandırma ve yanakları dolgunlaştırma amaçlı da kullanımı mümkün olmaktadır. Aynı zamanda, elmacık kemiğinin belirginleştirilmesi amacıyla da tercih edilmektedir. Uygulamanın ardından, ciltte belirgin bir şekilde gençleşme gözlemlenmekte ve yüze parlaklık sağlamaktadır.

 

            İşlem öncesinde, lokal anestezi için krem kullanımı gerekebilir. İğneyle gerçekleştirilen bir işlem olması dolayısıyla, iğne girişi esnasında ağrı ve acı hissedilmemesi için, uyuşturucu krem sürülerek yaklaşık yarım saat beklenmektedir.

 

 Yanak Çizgisi Dolgusunun Etki Süresi

 

            İlk yapıldıktan sonra genellikle 6 ay boyunca etkili olduğundan bahsedilebilir. 6 ay sonra yeni bir işlem yapılması halinde, etki süresi 8 -12 aya çıkabilmektedir. Nadiren, 24 ay süresince de etkili olduğuna tanık olunmaktadır. Kişiye uygulanan işlemde kullanılan ürünün içeriği ve yoğunluğu da bu noktada ön plana çıkmaktadır. Ürünün niteliğine göre, yanak çizgisi dolgusu etki süresinde değişiklik görülebilmektedir.

 

 Yanak Çizgisi Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler,

 

            Uygulama sonrasında, yüzde hafif nitelikte bir ödem veya kızarıklık meydana gelebilmektedir. Ancak bu etkiler çok kısa süreli olmakta ve birkaç saat sonra kızarıklıklar geçmekte, bir iki gün içinde de ödem yok olmaktadır. Yanak dolgusu yaptırılırken, konusunda uzman olan kişiler tercih edilmeli ve uygulamanın profesyonel bir klinik ortamında gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi