Cilt Bakımı

Cildinizin en değerli varlığınız olduğunu unutmadan ona her zaman hak ettiği değeri ve özeni göstermelisiniz. Siz cildinize ne kadar iyi bakarsanız cildinizin de size gösterdiği yüzü bir o kadar güzel olur.

Cilt Bakımı

            Cildinizin en değerli varlığınız olduğunu unutmadan ona her zaman hak ettiği değeri ve özeni göstermelisiniz. Siz cildinize ne kadar iyi bakarsanız cildinizin de size gösterdiği yüzü bir o kadar güzel olur. Özellikle de kuru bir cilt tipine sahipseniz kış aylarında özellikle cildinizi sürekli nemlendirmeli ve nem dengesinin korunmasına yardımcı olmalısınız. Kuru ciltler için kış aylarında günde en az 3 defa cilde nemlendirici bakım kremi uygulanmalıdır. Yaz aylarında ise cildinizin tepkisine göre nemlendiricinin tipini ve süreceğiniz sıklığı ayarlayabilirsiniz. Cildinizin kırışmaması için cilt tipinize uygun nemlendiricileri sürekli kullanmaya özen göstermelisiniz.

 

 Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

            Her cilt türüne uyguncilt bakımıfarklı yapılmalıdır. Cildinizin canlı, ışıl ışıl ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız doğru makyaj malzemeleri kullanmalı, cildinizi susuz bırakmamalı ve kesinlikle doğru beslenmelisiniz. Aynı zamanda günde en az 2,5 litre su tüketmeye özen göstermelisiniz. Kuruyan ciltler, kısa bir süre sonra büzüşür ve kırışmalar meydana gelir. Özellikle de cildin en çok kuruyan bölgelerinden olan göz çevresinde ve dudaklarda gözle görülebilir bir şekilde kırışıklık oluşur. Bu görüntüye maruz kalmamak ve olabildiğince daha ileri yaşlarda bile daha genç göstermek istiyorsanız cildinizi sevmeli ve ona gereken ilgiyi göstermelisiniz.

 

 Cildinizin İhtiyaçlarını Biliyor Musunuz?

 

            Cildinize iyi bakarsanız, yılların yorgunluğunun ve stresinin yüzünüzden okunmasını önlemiş olursunuz. Gün içerisinde yaptığımız tüm mimikler, makyajı silmeden uyumak, hava kirliliği, stres, mutsuzluk, kötü beslenme alışkanlığı ve çok sigara tüketimi gibi faktörler cildinize büyük ölçüde zarar verir. Bunu önlemek için her gece yatmadan önce cildinizi kimyasal içermeyen doğal ürünlerle tamamen temizlemeli ve temiz cildinize cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem sürmelisiniz. Yağlı cilde sahip kişiler bir yönden diğerlerine göre daha avantajlıdır. Çünkü kırışıklık oluşumu kuru cilt tipinde daha kısa bir süre içinde oluşur. Fakat özellikle de yüzünüze uyguladığınız tüm ürünlerin kaliteli ve cilt tipinize uygun ürünler olduğuna emin olmalısınız.

 

 Cildinizi Besleyin

 

            Güzel bir cilt bakımının en önemli gerekliliği cildi beslemektir. Cilt bakımıyapan güzellik merkezlerinde cildinizi besleyecek pek çok bakım kürü bulunur. Fakat siz güzellik merkezlerine bir servet ödemek istemiyorsanız evde kendi imkanlarınızla da etkili bakım kürleri ve doğal maskeler yapabilirsiniz. Özellikle de yeşilliklerle, salatalarla, kil ve çamur ile yapacağınız doğal maskelerle cildinizi güzelleştirebilirsiniz. Cildinizin lekelerden arındırılması ve cilt tonunuzun dengelenmesi için de karbonat ve yoğurt ile hazırlayacağınız pratik bir maskeyi yüzünüze uygulayabilir ve kısa bir süre sonra yıkayarak cildinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Cildinizin daha canlı ve parlak görünmesi için olabildiğince balık tüketmeli ve bol miktarda su içmelisiniz.

 

            Cilt bakımı her yaşta yapılması gereken bir şeydir. Genç yaşlardan itibaren cildinize iyi bakarsanız çok daha uzun yıllar kırışıklarla karşılaşmaz ve daha genç bir görünüme kavuşursunuz. Gençlik yıllarında sivilce ve akneler pek çok gencin korkulu rüyasıdır. Sivilceleri tedavi etmek yerine yolmak ise cildinizde kalıcı hasar oluşmasına neden olur. Bu nedenle cilt tipinize uygun ürünlerle sivilcelerinizi tedavi etmeli, kendi imkanlarınız ile geçiremeyeceğinizi anlarsanız da bir dermatoloğa başvurmalısınız. Doğruluğundan ve güvenirliğinden emin olmadığınız hiçbir şeyi cildinize uygulamamaya özen göstermelisiniz.

 

            Cildinizin sizin en değerli varlığınız olduğunu ve onu ölene kadar muhafaza etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Pazardan alınan ucuz ve orijinal olmayan sağlıksız ürünleri kullanmaktan olabildiğince kaçınmalısınız. Cildinizle dost olmalı ve onun ihtiyaçlarına kulak vererek ona bakım yapmalısınız. Cildinizi sevin ve ona hak ettiği değeri vererek şımarmasına müsaade gösterin.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi