Tesettür Elbise İle İlgili Bilinmesi Gereken Her Şey

Tesettür, kelime manasına bakıldığı zaman örtünme ve kapatma anlamlarına gelmektedir. Mutaassıp yaşam tarzını kabul etmiş olan kadınların vücut hatlarını örtmek ve gizlemek için giymiş olduğu elbiselere ise tesettür elbise denir.

Tesettür Elbise İle İlgili Bilinmesi Gereken Her Şey

 

Tesettür, kelime manasına bakıldığı zaman örtünme ve kapatma anlamlarına gelmektedir. Mutaassıp yaşam tarzını kabul etmiş olan kadınların vücut hatlarını örtmek ve gizlemek için giymiş olduğu elbiselere ise tesettür elbise denir.

İnsanlar gelenek ve göreneklere uymak, yaşadığı toplumun kurallarına uymak ve dini nedenler ile tesettür giyimi tercih etmiş olabilirler. Tesettür elbise amacına uygun olarak üretilmeli ve giyilmelidir. Önceki yıllarda tesettür elbise modelleri zor bulunurken günümüzde artan tesettür giyim pazarı sayesinde kadınlar elbise bulmakta artık zorluk çekmiyorlar. Tesettür elbiselerin kesimleri, modelleri, dikişleri ve boyutları normal elbiselere göre daha farklı ve geniş üretilir. Kişinin isteğine göre gösterişli elbiselerin yanında sadece ve mütevazi elbise modelleri de bulunmaktadır. Tesettür giyim pazarının genişlemesi sektörde kalite düşüşünün yaşanmasına neden olmaktadır. Elbise almadan önce kalite ve güvenlik araştırması yapmanızı tavsiye ederiz. Markaların büyük çoğunluğu sadece tesettür elbise modelleri üzerinde çalışmaya başladığı için dilediğiniz kalitede ürün bulmanız mümkündür.

Tesettür Elbise Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür elbise çeşitliliğinin atması seçim yapmanızı zorlaştırmış olabilir. Ancak elbise almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. İlk dikkat etmeniz gereken elbisenin kumaşının kaliteli ve nefes alan bir kumaş olması gerektiğidir. Tesettür giyim amacına yönelik örten ürünlerden oluştuğu için cilt sağlığı için vücudun nefes alması önemlidir. Klasik bir anlayış olan moda kişinin kendine yakışanı giymesidir anlayışından yola çıkarak vücut yapınıza uygun olan modeldeki elbiseler çok daha şık görünmenizi sağlar. Elbiseler vücut tipinize uygun olmadığı sürece ne kadar kaliteli olurlarsa olsunlar şık görünmenizi engeller. Vücudunuzda fazla kilolarınız varsa koyu renkli ve boydan ince çizgili elbiseler almanız gerekir. Elbise seçiminde ten renginizi de göz önünde bulundurmalısınız. Ten renginiz açık ise soft renkli elbise yerine daha canlı ve yüzünüzü ortaya çıkaracak modeller tercih etmelisiniz. Koyu ten rengine sahip iseniz soft ve mat renkleri rahatlıkla alabilirsiniz. Boyunuz kısa ise belinden kesilen kemerli ya da lastikli elbiselerden uzak durmalısınız. Elbise tek parça halinde kalırsa boyunuz normalden daha uzun görünür. Boyunuz uzun ise bunun avantajını kullanarak son yılların modası olan kalın kemerleri kullanabilirsiniz.

Tesettür Elbise Kombin Önerileri

1.       Kombin Önerisi: Ayak bileklerine kadar uzanan nar çiçeği renginde çan etek modelinde olan düz uzun elbiseyi beline siyah kemer takarak kullanabilirsiniz. Elbisenizin üzerine yine siya düz kumaştan üretilmiş olan eşarbı kullanabilirsiniz. Bu kombini siyah ayakkabı ve çanta ile tamamlayabilirsiniz. Önermiş olduğumuz kombini dilerseniz siyah sitiletto ayakkabı ile kullanarak dilediğiniz törende kullanabilirsiniz.

2.       Kombin Önerisi: Kış aylarına girmiş olduğumuz bu günlerde siyah boru paça kalın kumaştan üretilmiş olan pantolonunuzun üzerine etek ve kol kısımları siyah ombreli bebek mavisi ve kol kısımları tüylü olan kabanı alabilirsiniz. Kombinin üzerine hazır kalıplı olan siyah eşarbı alabilirsiniz. Son olarak siyah buti ile tarzınızı oluşturabilirsiniz.

3.       Kombin Önerisi: tesettür giyimin en önemli parçası olan dize kadar uzun olan ceketler her durumda sizin kurtarıcınızdır. Spor bir tarza sahipseniz beyaz boru paça pantolonun üzerine dize kadar uzanan kot ceketi kullanabilirsiniz. Üzerine soft renkli bir şal ya da eşarp ile tamamlayabilirsiniz.

Tesettür Elbise Nereden Alınır?

Tesettür giyim pazarının genişlemesi farklı markaların oluşmasını ve mağaza sayılarının artmasına neden olmuştur. İnternet çağı diye adlandırılan günümüzde insanlar çoğu işlemlerini online olarak internet sitelerinden gerçekleştirmektedirler. Mağaza masraflarını ödememek için markalar kendilerine ait sanal mağazalar oluşturarak ürünlerini müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Kaliteli ve güvenilir alışveriş https://www.trendinlove.com/giyim/muhafazakar-tesettur-giyim/elbise-384995148/  adresinden hizmet alabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi