İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi Almanın Avantajları

İrlanda’da İngilizce dil eğitimi almadan önce merak edilenler ve dublin hakkında detaylı bilgi.

İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi Almanın Avantajları

 

İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi Almanın Avantajları

1973 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi olan İrlanda, kaliteli birçok okula ve üniversiteye sahiptir. Öğrencilere ve eğitime değer verilen ülkede, öğrencilere konaklama konusunda da ekonomik fırsatlar sunuluyor. Bu da tüm dünya genelinde İrlanda'da dil okulu okumak isteyen öğrenci sayısının artmasını sağlıyor. Marekting English in Ireland ismi verilen MEI tarafından her yönden kontrol edilen okullar, dil eğitiminin daha kaliteli olması için daima kendilerini geliştiriyor.

Kuzey Avrupa’da yer alan İrlanda’da, halk öğrencilere büyük değer veriyor. Bu nedenle ülkede aile yanı konaklama alternatifi de sunuluyor. Eğitiminiz süresince bir aile ortamında konaklayarak ekonomik açıdan da avantaj elde edebilirsiniz.

Aile yanı konaklamanın dışında, İrlanda'da dil okulu okumak isteyen öğrencilere okullarda yurt hizmeti verilmektedir. İsteyen öğrenciler, ev kiralamak yerine okullara bağlı yurtlarda kalmaktadır. Ülkede inşaat sektörünün de gelişmiş olmasına bağlı olarak birçok lüks daire uygun fiyatlar ile öğrencilere kiralanıyor.

İrlanda’da hareketli bir sosyal yaşam vardır. Dublin başta olmak üzere birçok şehirde kaliteli bir eğitim süreci sizleri bekliyor. İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu İrlanda’da, etrafınızda İngilizce konuşan kişiler olacak ve bu sayede sürekli bir şekilde konuşma pratiği yapma şansına sahip olacaksınız. Bu da İngilizceyi daha iyi öğrenmenizi sağlayacak.

Yurtdışı seyahatlerinde vize alma zorunluluğu İrlanda için de geçerlidir. Ancak diğer ülkelerde olduğu gibi vize süreci uzun ve masraflı değildir. Aksine İrlanda vizesi için Türk öğrencilere bir kolaylık sağlanarak 3 gün içerisinde vize verilmektedir. Ayrıca vize ücreti de diğer vize ücretlerine göre daha uygundur ve bu da sizlere ekonomik bir avantaj sağlar.

İrlanda Dublin’deki Dil Okulu Fiyatları

İrlanda ülkesinde yaşayan sıcakkanlı insanlar ve yaşam şartları, diğer ülkelerle kıyaslandığında, tercih edilebilir sebepleri bulunur. Özellikle ekonomik bir ülke olması, çoğu öğrencinin tercih etme nedenleri arasında yer alır. Bir diğer neden ise eğitim kalitesinin yüksek olmasıdır. İrlanda 5 bin nüfuslu küçük bir ülkedir. Birçok dil okulu arasından, size en uygun programı zorlanmadan tercih edebilirsiniz. Şehirde yer alan okullarda birçok program yer alır. İş İngilizcesi, akademik İngilizce, genel İngilizce, yoğun İngilizce ve sınavlara hazırlık İngilizcesi olacak şekilde farklı programlara ayrılmıştır. İhtiyacınıza göre bu programlardan birini tercih ederek dil eğitimi alabilirsiniz. Dublin dil okulu fiyatları, İngiltere ve Amerika’ya göre çok daha ekonomiktir.

Dublin dil okulları hakkında detaylı bilgi için : https://www.irlandaegitim.com/dublin-dil-okullari/

Dublin Dil Eğitimi Programları

Dublin’de tercih edilebilecek birçok eğitim programı yer almaktadır. Bunlar arasından size en uygun olanı tercih ettikten sonra, programı aksatmadan eğitime devam edilmesi tavsiye edilir. Dublin dil okulu fiyatları, haftalık 275 Euro civarında eğitim masrafı ile yüksek kalitede eğitim imkânı sunmaktadır. Uzun süreli program olan yani 25 saatlik programları tercih ettiğinizde, ülkede çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Bu sayede dil öğrendiğiniz gibi bütçenize de katkı sağlayabilirsiniz. Dil eğitiminin daha verimli olması ve çalışma iznine sahip olabilmek için derslere düzenli olarak katılmanız gerekir. Okulun olduğu zamanlarda partime yaz tatillerinde ise tam zamanlı iş fırsatına sahip olabilirsiniz.

İrlanda’da En Çok Tercih Edilen Şehir Ve Dil Okulları

İrlanda’nın Cork ve Galway şehirleri de en çok tercih edilenler arasında yer alır. Fakat İrlanda denildiğinde ilk akla gelen şehir Dublin’dir. Dublin’in başkent olması ve çoğu dil programlarının bu okullarda yer alması tercih edilme nedenleri arasında sayılabilir. Dublin dil okulu fiyatları, programın çeşitliliğine göre farklılık göstermektedir. Genel İngilizce ve sınav İngilizcesi programlarını tercih eden öğrenciler, özellikle sabah saatlerinde teorik dersleri aldıktan sonraki kalan zamanlarda, sportif faaliyetlerle sosyalleşerek, yabancı dilin pratikleşmesini sağlamaktadır. Bu sayede öğrenciler kısa sürede ana dili gibi İngilizce öğrenebilmektedir. Eğitim veren kişilerin sıcakkanlı olması ve eğitim kalitesinin yüksek olması, İngilizce öğrenmenin zevkli hale gelmesine neden olmaktadır.

İrlanda'da dil eğitimi almak için bizimle iletişime geçin https://www.irlandaegitim.com/

Dublin’de Yaşamak

Dublin’de yaşamak için yabancı dil biliyor olmak ve İrlanda çalışma izni sahibi olmak gerekmektedir. Genellikle dil eğitimi Dublin tercih edilmektedir. İrlanda’nın en büyük kentleri arasında yer alan ülkede, hayat ve çalışma şartları insan ihtiyaçları doğrultusunda düşünülerek sunulmuştur. Dil eğitimi için başvuru ve vize hazırlarından sonra, tamamlanan eğitim sürecinde, sertifika ve diploma ile çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. Avrupa veya Türkiye üzerinden Dublin’e yaşamak için gidecek vatandaşların, iş başvurusunda bulunduktan sonra, başvuru yaptığınız şirketin, sizin adınıza çalışma izini çıkartması gerekmektedir. Bu şekilde 2-3 ay süren başvuru, vize ve izinler sonunda, bulunduğunuz ülkeden ayrılarak, Dublin’e ulaşabilirsiniz. İş imkanları bulunan ülkede, yeterli derecede İngilizce biliyor olmak ve çalışma izni şartı bulunmaktadır.

Eğer eş durumundan çalışma izni almak istiyorsanız, gerekli başvuru ve belgeler tamamlandıktan sonra, bu süreci olumlu bir şekilde çözebilirsiniz. Konaklama, yeme-içme ve gezme konusunda lüks ve hareketli bir şehir olan Dublin’de öğrencilere uygun çok fazla imkan bulunmaktadır. Dublin’de öğrencilik, çalışma ve yaşam şartları insan ihtiyaçlarına en uygun şekilde bulunduğundan, huzurlu ve mutlu insanların yaşadığı bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Diğer Avrupa ülkelerine göre özellikle yakınındaki İngiltere’ye göre daha ekonomik ve yaşanabilir bir şehirdir. Dünyada yaşanabilir bir şehir olarak seçilmesi, İrlanda’yı daha cazip hale getirmektedir. Ulaşım, konaklama, eğitim ve kültürel aktiviteler gibi temel ihtiyaçları en üst seviyede karşılayarak, insanları memnun ve mutlu edici karakterde bir ülkedir.

İrlanda’da Dil Eğitimi Alırken Çalışma İzni

İrlanda’da eğitim alırken, yaz tatillerinde çalışmak ve uzun süreli konaklama imkânından yararlanabilmek için bazı izinler almak gerekiyor. Uzun süreli programları tercih eden öğrenciler, İrlanda’da çalışma iznini hak edebilirler. İrlanda’ya eğitim için gelen birçok öğrenci, burada yer alan ünlü markaların şirketlerinde çalışabilirler. Yaz tatilinde tam zamanlı çalışmak isteyen öğrenciler, İrlanda’dan hiç ayrılmadan çalışma iznine sahip olabilirler. İrlanda halkının çoğunluğu İngilizce dilini konuştuğu için genellikle İngilizce dil eğitimi verilir. Diğer dilleri olan İrlanda’ca zamanla kullanılmamaya başlamıştır. Halkın çoğunluğunun genç olması ve eğitim için tüm dünyadan öğrencilerin gelmesi, zamanla İngilizce dilinin yaygın olarak kullanılmasını gerektirmiştir. Hatta İrlanda’nın kendi yerli halkı bile zamanla İngilizce konuşmaya başlamıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi