Otobüslerde sunulan hizmetler gelişti mi, hangi imkanlar var?

Bundan 20 yıl öncesinde otobüsle şehirlerarası yolculuk oldukça yaygın olmasına rağmen konforun adı bile ağza alınamıyordu. Yazın sıcaktan pişen insanlar kışın da soğuktan donabiliyordu.

Otobüslerde sunulan hizmetler gelişti mi, hangi imkanlar var?

 

Bundan 20 yıl öncesinde otobüsle şehirlerarası yolculuk oldukça yaygın olmasına rağmen konforun adı bile ağza alınamıyordu. Yazın sıcaktan pişen insanlar kışın da soğuktan donabiliyordu. Tabi ki araçlar da bugünkü kadar gelişmiş değildi ve bu da yolculuk süresinin çok uzun olması anlamına geliyordu.

Nitekim zaman değişti ve artık bazı firmalarda neredeyse uçak yolculuğundakiler kadar rahat etmek mümkün hale geldi. Üstelik tüm bu gelişmeler büyük otobüs bileti fiyatlarına neden olmadı ve böylece hem şirketler hem de yolcular rahat bir nefes aldı. Peki neler oldu?

  • Yolcu koltukları çok daha rahat bir hal aldı ve çapları eskisine göre fazlasıyla büyütüldü.
  • Koltuk arkalarına multimedya ekranlar eklendi. Eskiden ilk koltukların ortasında sadece bir adet televizyon bulunuyordu ve bu durum yolcular arasında tartışmalara sebep olabiliyordu. Bu ekranlar artık sadece televizyon izlemek için kullanılmıyor. Dileyen oyun oynayabiliyor, dileyen müzik dinleyebiliyor, dileyen de internette sörf yapabiliyor.
  • Güvenlik üst safhalara çıkarıldı. Otobüs üreten dünyaca ünlü markalar bu otobüsleri sadece hızlandırmakla kalmadı, aynı zamanda kötü hava koşulları ve beklenmedik trafik kazalarına karşı da daha korunaklı hale getirdi.
  • Açık büfe ikramları ise firmaların inisiyatifine bırakıldı. Ancak genel olarak sıcak ve soğuk alkolsüz içecekler ile atıştırmalık kek, kraker ve gofretler neredeyse her otobüs firmasında mevcut.
  • Bu arada şirketler çok daha kurumsal bir hale geldiler ve elbise prosedürlerinden yolculara karşı tavır ve tutumlara kadar her açıdan kendilerini yenilediler. otobüs bileti Tabi ki sürekli gelişen teknolojiye de ayak uydurdular ve bilişim hizmetleri vermeye başladılar. Kendileri için bir mobil uygulama düzeneği de hazırladılar ve bu şekilde her yolcuları ile bire bir ilgilenmeyi amaçladılar.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi