Supplementler Nedir Neden Kullanılır

Sporcu besinleri; sporcuların günlük besin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ya da performanslarının arttırılmasına yardımcı olmak amacıyla özel formüller dahilinde üretilmektedir.

Supplementler Nedir Neden Kullanılır

Sporcu besinleri; sporcuların günlük besin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ya da performanslarının arttırılmasına yardımcı olmak amacıyla özel formüller dahilinde üretilmektedir. Bu gıdalar standart beslenmeye takviye amacıyla kullanılması gerekmektedir. Sporcu gıdaları doping vb. ürünlerle karıştırılmamalı, bu ürünlerin ilaç olmadığı bilinmelidir.

Spor yapan kişiler tarafından artan besin ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve sağlıklarını koruyabilmeleri adına bu ürünleri kullanmaları gerekmektedir. Daha iyi bir performans gösterebilmek ve göstermiş oldukları başarıları koruyabilmeleri açısından beslenmeleri oldukça önemlidir. İlgilenilen sporun dalına, kişilerin vücut yapı ve özelliklerine göre günlük alınması gereken besin değerleri farklılık gösterebilmektedir. Herhangi bir sporla uğraşan bireyin enerji ihtiyacını karşılayabilmek ve kas yapılarını koruyabilmesi için protein ve karbonhidrat değerleri oldukça zengin besinler tüketmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra alınan sıvı miktarına da oldukça dikkat edilerek, vitamin ve mineral açısından da bol bol besin takviyeleri tüketilmesi önerilmektedir.

Başlıca Supplement Çeşitleri Nelerdir?

Hemen hemen her ihtiyacınıza uygun bir Supplement ürünleri ya da Türkçe karşılığı olan sporcu gıdaları bulabilirsiniz. Bu ürünlerin neden kullanılması gerektiği ve ne işe yaradığını biraz önce sizlere kısaca açıklamaya çalışmıştık. Bu ürünler arasında en popüler olan birkaç tanesini sizlerle inceleyelim.

Protein Tozları: Bu ürünler günlük ihtiyacınız olan protein miktarını karşılayabilmek adına oldukça önemli bir role sahiptir. Artan protein ihtiyacınızı karşılarken doğada bulunan besinler ekstra olarak karbonhidrat ve yağ tüketmenize neden olacaktır. İhtiyacınız fazlasında karbonhidrat ve yağ tüketimi kilo alımına sebebiyet verecektir. Bu nedenle standart beslenmeye ek olarak takviye amacıyla protein tozları oldukça önemlidir.

Karbonhidrat Takviyesi: Karbonhidrat tozu olarak da karşınıza çıkacak bu ürünler kilo alma konusunda problem yaşayanlar için geliştirilmiş bir nimet sayılabilir. Yalnızca kilo alamayanlar için değil, kas kütlesini genişletmek isteyen kişiler tarafından da oldukça sık kullanılan bu ürün içerdiği yüksek protein ve karbonhidrat değerleri sayesinde yağ alımınızı arttırmadan sağlıklı kilo almanızı destekliyor.

Amino Asit Nedir ?

İnsan sağlığı ve vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesi açısından oldukça önemli bir besin olan amino asit gün içerisinde yeterince alınamadığı takdirde sağlık açısından olumsuz sonuçlar oluşabilir. Özellikle spor yapan kişiler tarafından kullanılan amino asit sporcu takviyesi, artan ihtiyacın karşılanabilmesinde önemlidir. Amino asidin vücudunuzda oldukça önemli bazı görevleri bulunmaktadır. Bunlar kısaca;

Vücudunuzun asit seviyesinin dengelenebilmesi açısından çok önemli bir role sahiptir. Ayrıca bağışıklık sistemi zayıf kişiler tarafından tüketilirse bağışıklık sistemlerinin güçlendiği rahatlıkla fark edilebilir. Vücudunuzun birçok bölgesinde ihtiyaç duyulan besinlerin taşınabilmesinde etkili bir görev üstlenir. Gün içerisinde daha enerjik ve zinde olabilmenizi sağlar. Genel anlamda vücudunuz ev kaslarınız için çok değerli olan proteinin oluşumunu sağlar. Hücrelerinizin yenilenmesini destekleyerek, yaşamın devamlılığı açısından etkilidir. Ruh sağlığınız konusunda kendinizi daha iyi hissedebilmeniz ve toparlayabilmenizi sağlar. Kısacası ihtiyacınız kadar alınması oldukça önemlidir.

https://www.protein34.com/amino-asitler

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi