Tarihi İzmir Lokmacısı

Tadım Lokma adlı kuruluş ise 1995 yılından beri Lokma tatlısı sektöründe markalaşmış, lezzeti ile dillere destan olmuş bir oluşumdur.

Tarihi İzmir Lokmacısı

Lokma, tarihi Osmanlı’ya kadar uzanan bir saray tatlısıdır. İzmir Lokması olarak da bilinen ve damak zevkine hâkim insanlar tarafından oldukça beğenilen Lokma tatlısının birçok müdavimi bulunmaktadır. Lezzeti ve kolay yapılışı ile Osmanlı saraylarının en çok tüketilen tatlısı olma unvanına sahip olan Lokma, zamanla halk kesimine kadar inmiş ve günümüzde tüm bireyler tarafından sevilerek tüketilebilir bir hal almıştır.

Tadım Lokma adlı kuruluş ise 1995 yılından beri Lokma tatlısı sektöründe markalaşmış, lezzeti ile dillere destan olmuş bir oluşumdur. Eski usullerle ve geleneksel yöntemlerle hazırlanan lokma tatlısını mutlaka İzmir Lokmacıda denemelisiniz.

İzmir ve merkez ilçelerinde yıllardır süre gelen lokma tatlıcılığı işini ürüten Tadım Lokma, İzmir’in ve çevresinin en meşhur lokmacısı unvanına sahiptir. İzmir Lokma Fiyatı konusunda da oldukça makul şekilde satış yapan kuruluş, her şekilde müşterilerinin gönlünü fetih etmeyi başarmıştır. Fiyatı uygun, tadı enfes ve çıtır çıtır olan lokma tatlısı, en iyi Tadım Lokmacıda yenir.

Kökenleri Bağdat’a kadar dayanan ve ismi Arapçada lukma olarak bilinen bir kelimeden gelen lokma tatlısı, günümüzde birçok yörede farklı çeşitlerde ve lezzetlerde yapılıyor olsa da, en iyisi ve en meşhuru Ege’nin incisi İzmir’de yapılmaktadır. İzmir bölgesinde oldukça meşhur olan Tadım Lokma’dan lokma tatlısı denemeyi asla ihmal etmeyin. Sıcak ve çıtır çıtır olan bu muazzam tat, damağınızda kalacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi