ATO Seçimleri Olmadan Gerginlik ve Darp!

Ankara Ticaret Odası seçimleri yapılmadan önce başkan yardımcısı Mustafa Deryal Nuri Gürgül'ü ziyarete geldi ve çıkışta kalabalık bir gurup tarafından darp edildi!

ATO Seçimleri Olmadan Gerginlik ve Darp!

Baran, düzenlediği basın toplantısında, ATO binası önünde üzüntü verici bir saldırı gerçekleştiğini belirtti.

Böyle bir olay nedeniyle kamera karşısına geçmenin kendilerini derinden üzdüğünü ifade eden Baran, "ATO Başkan Yardımcısı Mustafa Deryal, ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür'ü ziyaretten ayrılırken, fuaye alanında 35-40 kişilik bir grup tarafından darp edildi. Emniyet güçleri, grubu biber gazı kullanarak dağıttı. Yüzüne aldığı darbeler sonucu yaralanan Başkan Yardımcımız, sağlık ekiplerimizin ilk müdahalesinin ardından TOBB ETÜ Hastanesi aciline kaldırıldı." diye konuştu.

"Saldırı, ATO'nun cumartesi yapılacak meslek komitesi ve meclis üyesi seçimlerini provoke etmek amacıyla yapıldı." diyen Baran, olayın ATO'nun tüzel kişiliğine de saldırı olduğunu kaydetti.

Baran, ATO seçimlerine siyasi kimlikler üzerinden müdahale edilmesini doğru bulmadıklarına işaret ederek, en doğru kararın sandıktan çıkacağını belirtti. Baran, "Olayla ilgili adli süreç başlamıştır. Bu tip münferit olayları fazla büyütmeye gerek olmadığını düşünüyoruz. Oda olarak bize iletilen bütün talepleri karşılıyoruz. Dışarıdan müdahaleyi doğru bulmuyorum. Arkadaşımız merdivenden itiliyor. Çok ağır şeylerle karşılaşabilirdik. Bir kırık şüphesi var, çatlaklar var, Başkan Yardımcımızı Allah korudu." ifadesini kullandı.

Şuan için failler hakkında kesi bir bilgiye ulaşılamadığı için net bir açıklama yapılamadı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi