İSTANBUL VALİSİN'den YALI KAZASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ!

İstanbul Boğazın'da Yük Dolu Gemi Yalıya Çarptı..

İSTANBUL VALİSİN'den YALI KAZASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ!

İstanbul Valiliği, İstanbul Boğazın'daki gemi  kazasında can kaybı ve deniz kirliliği olmadığını, olayın ana makinanın tamamen  stop etmesi nedeniyle yaşandığını bildirdi.

Valilik'ten yapılan açıklamada, saat 15.25'de Malta bayraklı  "VITASPIRIT" isimli geminin, Rusya'dan Suudi Arabistan'a gitmek üzere İstanbul  Boğazı'nda kuzey-güney yönünde ilerlerken Kanlıca önlerinde gemi makinasının  tamamen stop etmesi nedeniyle hem ana makina hem de dümen çalışmadığı için hızla  karaya doğru sürüklenirken acil olarak demir atıldığı, ancak karaya giden geminin  15.30'da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Anadolu Yakası'nda yalıya çarptığının tespit  edildiği belirtildi.

Geminin, kılavuz kaptanla İstanbul Boğaz girişini yaptığı ifade edilen  açıklamada, şunlar kaydedildi: "Gemi boyu 225 metre olup 62.623 ton arpa yükü bulunmaktadır.  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait  gemiler ivedi olarak yerine İstanbul Gemi Hizmetleri merkezimizce gönderilmiştir.  Nene Hatun Kurtarma Gemisi, Kurtarma-3, Kurtarma-6, Kurtarma-7, Kurtarma-8  römorkörleri ile Kıyı Emniyeti-1 ve Kıyem-1 hızlı tahsiliye botları ve Fener 1  botu ile balık adam ekibi ile kara tahsiliye ekibi ivedi olarak olay yerine  intikal etmiştir. Boğaz trafiği çift yönlü olarak askıya alınmıştır. Kazazede geminin demir alması sonrasında çapasının deniz dibi  kablosuna takılı olduğu tespit edilmiş, kablodan kurtarma operasyonuna müteakiben  römorkörler vasıtasıyla emniyetli bir şekilde Ahırkapı Demir yerine sevki  sağlanmaktadır. Olayda can kaybı ve deniz kirliliği olmamıştır. Olay ana  makinanın tamamen stop etmesi nedeniyle yaşanmıştır' şeklin'de açıklamıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi