TRUMP'dan DÜNYA TİCARET ÖRGÜTÜNE ELEŞTİRİ!

ABD ve Çin arasında gümrük problemleri ve ekonomik problemlerin çıkması D. Trump'ın konuşmalarına yansıdı ve Çin'e sert sözler kullandı.

TRUMP'dan DÜNYA TİCARET ÖRGÜTÜNE ELEŞTİRİ!

 

Kuruluşun ABD’ye karşı adaletli olmadığını iddia eden Trump,  paylaşımında, “Çin büyük bir ekonomik güç ama DTÖ nezdinde gelişmekte olan ülke  olarak kabul ediliyor.

Bu nedenle, özellikle ABD’ye karşı muazzam düzeyde  avantajlara sahip. Kimse bunun adil olduğunu düşünüyor mu? Çok kötü şekilde  temsil edildik. DTÖ, ABD’ye karşı adil değil görüşünü savundu.
ABD yönetimi ise söz konusu başvurunun hemen ardından Çin’e öncekilere  ilaveten ek tarifeler getirilmesi yönünde adım attı. Buna göre Trump, ABD Ticaret  Temsilciliğinden (USTR) Çin'e 100 milyar dolarlık ilave gümrük vergisi  getirilmesini talep etti.

Çin Ticaret Bakanlığı ise Trump’ın bu adımına cevaben ülkenin  çıkarlarını korumak adına her ne pahasına olursa olsun savaşmaktan  vazgeçmeyeceği açıklamasında bulundu.  Ekonomistler, tarafların uzlaşmak yerine tarifeleri artırmaya devam  etmesinin hem iki ülkenin vatandaşları hem de dünya ekonomisi için tamir edilmesi  zor zararlara yol açabileceği uyarısında bulunuyor. Trump yönetimi  başlattı, Çin'in cevabı gecikmedi 
Pekin yönetiminin, ABD'nin sadece Çin'i hedef alan bu hamlesine  tepkisi gecikmedi. Çin Ticaret Bakanlığı, ABD'den ithal edilen 50 milyar dolar  tutarındaki ürüne yüzde 25 gümrük vergisi getirileceğini bildirdi.

Çin'in misilleme listesinin, viski, puro, tütün, dana eti, plastik,  buğday, elektrikli araçlar, kimyasal maddeler, tütün, otomotiv, hava araçları ve  soya fasulyesi gibi 106 Amerikan menşeli ürünü kapsadığı kaydedildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi