TSK El-Bab’a Yerleştirilen EYP’lerin Fotoğraflarını Paylaştı

TSK'dan yapılan açıklamada, DEAŞ terör örgütünün mayın ve EYP kullanarak harekete duyarlı sensörler ile çok sayıda tuzak hazırladığına dikkatlerden kaçmadı.

TSK El-Bab’a Yerleştirilen EYP’lerin Fotoğraflarını Paylaştı

Harekete Duyarlı Sensörler Var

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), El Bab'a yerleştirilen el yapımı patlayıcıların fotoğraflarını paylaştı. TSK'dan yapılan açıklamada, DEAŞ terör örgütünün mayın ve EYP kullanarak harekete duyarlı sensörler ile çok sayıda tuzak hazırladığına dikkatlerden kaçmadı.

EYP’leri arazi, yol ve bina yapısına uygun malzemeler ile kamufle ederek doğal görünüm sağladığı, bu hazırlanan tuzaklar sonucunda da her gün onlarca masum sivilin ve özellikle de küçük yaştaki çocukların hayatını kaybettiği üstünde daha fazla durarak evlerin kapı önlerine belirli yerlerde, taşların içini oyarak yalnızca düzenli ordu birliklerinin kullandığı RDX türü patlayıcılar yerleştirdiğine de dikkat çekildi.

Nasıl Patlatıldıkları Hakkında Detaylı Bilgi Verdi

Bu patlayıcıların binlercesinin El-Bab içerisine yerleştirilmiş durumda olduğu üstünde durularak bunların bazılarının uzaktan kumanda ile de patlatılabildiği gibi aynı zamanda hareket etmesi halinde de infilak ettiği sözleri üzerinde önemle durdu.

Askeri kaynaklar, teröristlerin de bu şekilde havaya uçtuğu gibi bir askeri aracın yakınından geçmesi durumunda da hemen patlatıldığı konusunda dikkat çektiler.

 

 

tsk eyp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi