Doğa Yürüyüşünde Kaybolan İki Kişiyi Ayak İzleri Kurtardı

İstanbul’dan Kocaeli’nin Derince ilçesine doğa yürüyüşüne giden 40 kişilik grubun içerisinde iki kişi kaybolunca donma tehlikesi geçirdiler.

Doğa Yürüyüşünde Kaybolan İki Kişiyi Ayak İzleri Kurtardı

Hava Şartları Nedeniyle Ekipler Aramayı Bitirmek İstedi

40 kişilik bir doğa yürüyüş grubu İstanbul'dan Kocaeli'nin Derince ilçesine gelerek ormanda doğa yürüşüne çıktı. Yürüyüş sırasında iki kişi kaybolarak donma tehlikesi geçirdi.

Yürüyüş sırasında grupta bulunan Selim Y.ve Yeter Ö. ormanda yollarını kaybettiler. Bir süre sonra 2 kişinin kaybolduğunu fark eden organizatörler yetkililere haber vererek bölgeye yardım istediler. Bölgeye 112 ve Kocaeli AFAD ekiplerinin gelmesiyle arama çalışmaları başlatıldı. Zorlu hava koşulları nedeniyle kayıp iki kişi hemen bulunamadılar.

Arama çalışmalarının yoğun kar yağışından dolayı hava şartlarının giderek zorlaşması nedeni ile ekipler tarafından son bulması kararlaştırılırken başka bir yöne giden ayak izlerinin görülmesi ile aramaya devam edildi.

Ayak İzleri Sayesinde Bulundular

Ayak izleri takip edilerek Seli Y. ve Yeter Ö. saat 22.00 civarından donmak üzereyken bulundular. Bulunan iki kişi hemen ambulansa getirilerek ilk müdahaleleri yapıldı. Selim Y.ve Yeter Ö.'nün sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildikten sonra söz konusu kişilerin namaz kılmak için gruptan ayrıldıkları ve bu sırada yollarını kaybettikleri belirtildi.

 

 

doğa yürüyüşü ayak izleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi