Kanserli Çocuklara Destek Olurken Kanser Olduğunu Öğrenmişti Ama…

Çocukların kanserle mücadelesine destek kampanyasında kendisinin de kanser olduğunu öğrenen 8.5 aylık hamile Merve Dilara Kurt hayatını kaybetti.

Kanserli Çocuklara Destek Olurken Kanser Olduğunu Öğrenmişti Ama…

Merve Dilara Kurt Hayatını Kaybetti

Merve Dilara Kurt, çocukların kanserle mücadelesine destek için kampanya yürüttüğü sırada, üstelik 8,5 aylık hamileyken kanser olduğunu öğrendi. Uzun süre savaştığı bu hastalığa yenik düştü.

Aykut Kadir ve Merve Dilara Kurt çifti, hayatlarını kanserli çocuklara adadı. Çift, 2013 yılında ilik arayan çocuklara yardım eli uzatmak için “Belki de Sensin” adlı projeyi başlattı. Proje kısa sürede binlerce destekçiye ulaştı, yüzlerce hasta çocuğa umudu oldu.

“Sıradaki siz ya da sevdiğiniz biri olabilir” mesajı veren Kurt Ailesi, 2015 yılında aynı hastalıkla karşı karşıya kaldı.

İç mimar 27 yaşındaki Merve Dilara Kurt’a, 2015 yılının aralık ayında 8,5 aylık hamileyken lenfoma teşhisi konuldu. Hemen tedaviye başlandı. Kemoterapi ile hastalığı yendi. Ancak 6 ay sonra kanser tekrarladı.

Kök hücre tedavisine başlayan Merve Dilara Kurt, mücadele verdiği kansere yenik düştü. Kurt’tan geriye 1 yaşındaki oğlu Demir ve hasta yatağında çektiği videolar kaldı.

Eşi Aykut Kadir Oğlunun İlk Doğum Günü Fotoğrafını Paylaştı

“Bugün Demir ilk yaşını tamamladı. Âdet yerini bulsun, Demir’e anı olsun diye Dilaramın da fotoğrafının bulunduğu pastanın üstüne mum diktik. Olabildiğince, metanetle üfledik. Geçen sene oğlumla tanıştığımız gün. İlk onu kucağıma aldığımda, yüreğimin korkudan atarak Dilaramı merak ettiğim gün. Dilaramın binbir ağrıyla ve ona hiç yakışmayan korkuyla karışık, mağrur bir tavırla odasına getirdikleri Demir ile tanıştığı gün. Belki bir kere de olsa süt veririm dediği, akşam yine tümör ağrıları ile baş etmeye çalıştığı gün. Şimdi Dilara’m bu âlemde yok. Demir’in doğum günü. Dilara’m ile planladığımız, hastanede olur muyuz, olmaz mıyız diye hesap yaptığımız, her şeye rağmen büyük heyecanla kutlayacağımız bir gün olsun istemiştik. Olmadı. Oğlumun doğum günü bu sene böylece kutlanmış oldu.”

merve dilara kurt kanser
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi