Yeni Yılda Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonunun üç kez toplanmasının ardından henüz kesinleştirilemeyen asgari ücret rakamının 29 Aralıktaki toplantıda belirlenmesi bekleniyor

Yeni Yılda Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

İşçiler Asgari Ücretin 1600 TL Olmasını Talep Ediyor

Asgari Ücret Tespit Komisyonunun üç kez toplanmasının ardından henüz kesinleştirilemeyen asgari ücret rakamının 29 Aralık'ta toplanacak komisyonda netleşmesi bekleniyor. Milyonların merakla beklediği asgari ücret rakamının netleştirilmesi için, Asgari Ücret Tespit Komisyonu üç kez toplandı. Toplantıda işveren, işçiler ve sendikalardan asgari ücretle ilgili farklı rakamlar talep edilince toplantı sonucunda merakla beklenen asgari ücret rakamı için sonuç alınamamıştı.

Komisyon toplantılarında Türk-İş asgari ücretin yeni yıl itibari ile 1600 TL olmasını talep ediyor. DİSK(Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu) ise asgari ücretin vergi dışı bırakılmasını talep ederken, yeni yıl için asgari ücret rakamının net en az 2 bin lira olmasını istiyor. Buna karşılık işverenler ise geçen yılda artış olduğundan asgari ücrete zam istemiyor.

Asgari Ücret Hangi Tarihte Belli Olacak

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK)gerçekleştirdikleri son toplantılarında bir işçinin net yaşam maliyetini komisyon ile paylaşarak, "ağır" işlerde bin 668 lira 90 kuruş, "orta ağır" işlerde bin 485 lira 30 kuruş, "hafif işlerde" ise bin 379 lira 40 kuruş olarak açıkladı.

Asgari ücretin 29 Aralık'ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından yapılacak toplantıda kesinlik kazanarak açıklanması bekleniyor.

 

 

asgari ücret zammı 2017 asgari ücret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi