Rusya Ulaştırma bakanlığı Uçak Kazasının Nedenini Açıkladı

Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, 92 kişiyi taşıyan Rusya'ya ait Tu-154 tipi uçağın teknik bir sorun ya da pilotaj hatası nedeniyle düştüğünü söyledi.

Rusya Ulaştırma bakanlığı Uçak Kazasının Nedenini Açıkladı

Terör Saldırısı Yok

Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, 92 kişinin bulunduğu Rusya'ya ait Tu-154 tipi uçak kazasının teknik bir arıza nedeniyle ya da pilotaj hatası sebebiyle düşmüş olabileceğini ifade ederek terör saldırısı ihtimali üzerinde durmadıklarını belirtti.

Yaşanan uçak kazasıyla ilgili kurulan komisyona başkanlık yapan Sokolov,  yaptığı açıklamasında, "Uçağın kesin olarak hangi nedenle düştüğü soruşturma sonunda belli olacak. Bugün için teknik bir aksaklık veya pilotaj hatası üzerinde duruluyor. Terör eylemi ihtimaller arasında yer almıyor" dedi.

Ayrıca Savunma Bakanlığına ait Tu-154 tipi uçağın kaza yaptığı yerde arama ve kurtarma çalışmaları da halen devam ediyor. Savunma Bakanlığının verdiği bilgilere göre, 11 kişinin cesedine ve uçağa ait olduğu tahmin edilen154 parçaya ulaşım sağlandı. Çalışmalarda 35 gemi, 135 adet dalgıç, 7 tane sualtı gözlem aracı ile 3 bin 500 kişi bulunuyor. Cesetlerin teşhis edilmesi için uçak ile Moskova’ya gönderilmesi için çalışmalar başladı.

Cesetler Moskova’ya Götürülüyor

Uzmanlar radar izlerini incelemesinin ardından uçağın düştüğü noktayı tespit ettikleri ve kara kutuya ulaşmak için çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Rusya genelinde bugün uçak kazası sebepli olarak ulusal yas ilan edildi. Soçi’de ve Moskova'da birçok anma etkinlikleri tertipleniyor. Aleksandrov Kızıl Ordu Korosu’nun binasına çiçek bırakılıyor. Moskova'dan yükselen Tu-154 tipi uçak Soçi'de yakıt ikmali yapmasının ardından Suriye'ye gitmeyi planlıyordu. Uçak, Rusya'nın Suriye’de bulunan Himeymim üssünde bir yeni yıl konseri vermeyi planlayan koro üyelerini götürüyordu.

 

 

rusya uçak kazası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi