Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu

Av tüfeği ile kayınbiraderini öldürdüğü iddiası ile yargılanan emekli polis memuru Rifayi Taha, yere doğru ateş ettim, onu kardeşim gibi severdim dedi.

Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu

Onu Kardeşim Gibi Severdim

Olay Adana’da yaşandı. Mehmet Ali Kanık, ablasına 122 tane Cumhuriyet altını ile 85 bin lira verip muhafaza etmesini istedi. Ancak polis memuru olarak çalışırken geçirdiği psikolojik hastalık nedeniyle malulen emekli olan Rifayi Tahta, borcu olduğunu söyleyerek eşi Sultan'dan bu parayı ve altınları aldı ve bir süre sonra Mehmet Ali Kanık emanetini geri istedi. Ablası ise altın ve paraları eniştesi Rifayi Tahta'nın aldığını iletti. Enişte, kayınbiraderine borcunu ödeyeceğini söylemesine karşın ödeme gerçekleştirmedi. Aradan bir sene geçmesine karşın borcunu ödemeyen enişte, 18 Ekim'de bir buluştuğu kayınbiraderi Mehmet Ali Kanık'ı av tüfeğiyle vurarak öldürdü.

Olay sonrası tutuklanan enişte Rifayi Tahta, kasten öldürme suçu nedeniyle ömür boyu hapis cezası talebiyle 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde mahkemeye çıktı. Emekliye ayrılmasının ardından maddi sorunlar yaşadığını anlatan Tahta, savunmasında şu ifadeleri kullandı:

 "Mehmet Ali Kanık parayı istedikten sonra kendisine, anapara alacağı saklı kalmak koşuluyla aylık bin 500 lira ödemeyi teklif ettim. O da kabul edince yaklaşık 10 ay boyunca bu şekilde ödeme yaptım. Ancak Mehmet Ali sürekli paranın tamamını ödemem için beni sıkıştırıyordu. Olaydan yaklaşık 1 ay önce eşime mesajlar gönderip tehdit etmiş. Sürekli beni de arayıp hakaret ve küfür ediyordu. Olay günü ne beni arayıp 'geliyorum kızlarını dışarı çıkartacağım' diye bağırdı. Ben de bunun üzerine av tüfeğini alarak aşağı indim. Asansörden çıkar çıkmaz Mehmet Ali Kanık ile karşılaştım. Elinde içki şişesi vardı. Sakinleştirip dışarı çıkarmaya çalıştım. Bu sırada belinden bıçak çıkartarak bana doğru döndü. Ben de yere doğru iki el ateş ettim. Öldürme kastı ile ateş etmedim. Bu olaylar öncesinde Mehmet Ali ile aramız çok iyiydi. Kardeşim gibi severdim."

Allahtan haber geldi. Kardeşini Öldüreceğim

Ölen gencin ablası Sultan Tahta ise müşteki sıfatı ile ifade verdi. Olayın yaşandığı gün kardeşinin kendisini aradığını söyleyerek, "Kardeşimle konuştuktan sonra bize dönüp, 'Allahtan haber geldi. Kardeşini öldüreceğim' dedi. Kardeşim bana 'Borcunuzu ödeyin. Seni öldüreceğim, kızlarını öldüreceğim' diye mesajlar atıyordu. Ben bu mesajları eşimin görmemesi için siliyordum. Daha sonra kardeşim beni arayıp, öfkeyle yazdığını söyleyip özür diliyordu. Kendisi ile barışıp anlaşıyorduk. Rifayi sürekli intihar etmekten, bizi öldürmekten bahsediyordu. Çok korkuyorduk. Şikayetçiyim."

 

rifayi tahta mehmet ali kanık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi