Sahte Öğretmen Kendisini İhbar Etti

Selda D. 16 yıl boyunca 3 ayrı okulda öğretmenlik yaptı. Yarım milyondan fazla devletten maaş alan Selda D. vicdanının sesine dayanamayarak kendini ihbar etti.

Sahte Öğretmen Kendisini İhbar Etti

Sahte Öğretmen Vicdanının Sesine Dayanamadı

Selda D. 16 yıl boyunca 3 ayrı okulda öğretmenlik yaptı. Yarım milyondan fazla devletten maaş alan Selda D. vicdanının sesine dayanamayarak kendini ihbar etti. Mahkeme tarafından kendini ihbar etmesiyle sahte öğretmene 1 yıl 8 ay ceza verildi. Ancak mahkeme hükmün açıklanmasını geri bıraktı... Selda D. İstanbul'da 1999 yılında sahte evrak düzenleyerek girmiş olduğu Gültepe İlköğretim Okulu'nda İngilizce dersi veriyordu. Bu sırada Milli Eğitim Bakanlığının

kadro alım ilanına hazırlamış olduğu sahte diploması ve sertifikası ile başvuruda bulundu. Atama sonuçlarının açıklanmasıyla Selda D. Küçükçekmece Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi'nde sahte öğretmenliğine kadrolu olarak başladı.

Yarım Milyondan Fazla Devletten Maaş Aldı

Selda D. devletten yarım milyonu aşan maaş aldığını belirterek, pişman olduğu ve vicdan azabı çektiği düşüncesi ile kendini ihbar etti. Selda D. Mahkeme tarafından ilk celsede 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sahte öğretmenlik yaptığından dolayı pişmanlığını dile getiren Selda D. bir ölüden farksız olarak yaşadığını ve vicdan azabı çektiğini dile getirdi. Selda D. mahkemeden ilk celsede 2 yıl hapis cezasından, 1 yıl 8 aya düşürülen süre mahkemece hükmün açıklanmasının geri bırakılmasıyla 5 yıl süre ile ertelendi.

 

selda d. sahte öğretmen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi