Yanarak Ölen Kardeşler Toprağa Verildi

Annesi tarafından eve kilitlenen ancak çıkan yangın sonrası feci şekilde hayatlarını kaybeden 3 ve 6 yaşındaki kardeşler bugün yan yana toprağa verildi.

Yanarak Ölen Kardeşler Toprağa Verildi

Anneleri Kapıyı Üzerlerine Kilitlemişti

Kütahya kent merkezindeki iki katlı evin birinci katında oturan ve eşinden ayrı yaşayan 28 yaşındaki Döndü Yenilmez dün sabah gündelik temizlik işi için oğulları yanarak ölen kardeşler toprağa verildi

Kütahya'da yaşanan acı olayda 5 yaşındaki Berat ile 3 yaşındaki kardeşi Berkay feci şekilde can verdiler. Anneleri 28 yaşındaki Döndü Yenilmez, eşinden ayrı yaşayarak gündelik temizlik işi ile geçimini sağlamaktaydı. Her sabah olduğu gibi Kütahya kent merkezindeki iki katlı evin birinci katındaki evinin kapısını kilitleyerek evden ayrıldı. Henüz bilinmeyen bir nedenle evde çıkan yangında Berat ve Berkay kardeşler yanarak feci şekilde can verdiler.

Kardeşlerin cenazeleri olaydan sonra götürüldükleri Bursa Adli Tıp Kurumundan sabah saatlerinde ailesi tarafından alınarak Kütahya’nın Hisarcık ilçesine bağlı Yukarıyonca köyüne getirildi. Cenazeler öğle namazının ardından defnedilmek üzere, mezarlığa götürüldü ki esnada dedeleri Hüseyin Tuna'nın evinin önünden geçerken çocuklarını kaybetmenin acısıyla sinir krizleri geçiren Döndü Yılmaz'ın "Çocuklarımı geri getirin" diye feryat etmesi cenazeye katılanların yüreklerini dağladı. Acılı annenin yakınları tarafından sakinleştirilmesi bir hayli güç oldu. Köy mezarlığındaki boş alanda Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan ile çok sayıda Kütahyalı vatandaşın katılımıyla cenaze töreni düzenlendi.

Köy Mezarlığına Defnedildiler

Kılınan cenaze namazının ardından Yenilmez kardeşler köy mezarlığında yan yana toprağa verildi. Olayın ardından anne hakkında ’taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak’ suçuyla Savcılık tarafından adli süreç başlatıldı.

Uzmanlar tarafından yapılan ilk incelemede yangının evdeki kömür sobasından fırlayan kıvılcımın alev alması sonucu çıktığı düşünülüyor. Bunun yanında anne Yenilmez'in 7 aylık hamileyken intihara kalkıştığı, ayrıca eşi tarafından daha önce de dövüldüğü ve dayak sonucu kafa travması geçirerek hastanede bir süre tedavi gördüğü belirtildi.

 

berat yenilmez berkay yenilmez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi