Meteoroloji Uyardı, Yoğun Kar Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışlı ve karlı hava için uyardı. Özellikle Batı Karadeniz kıyıları için uyarı üstüne uyarı geliyor.

Meteoroloji Uyardı, Yoğun Kar Geliyor

Yoğun Kar Yağışı Geri Geliyor

Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun güney ve doğusu, Yozgat, Sivas, Elazığ, Hatay ve Bolu çevreleri ile gece saatlerinden sonra Marmara'nın doğusu ve Kütahya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.  Yağışların; kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile akşam ve sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ile iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Meteoroloji'den alınan bilgilere göre, İstanbul'da gece saatlerinde sonra yağmur ve karla karışık yağmurun etkili olması tahmin ediliyor. Pazartesi günü İstanbul'da yağışların karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Pazartesi günü yağışlar iç ve batı kesimlerde görülecek. Marmara'nın güney ve doğusunda, İç Ege bölgesinde, İç Anadolu bölgesinin genelinde, Akdeniz'de, Batı Karadeniz'de, Doğu Anadolu bölgesinin doğusunda, Hakkari, Şırnak ve Diyarbakır çevrelerinde yağışlar bekleniyor.

Yağışlar Akdeniz kıyı şeridi boyunca, Batı Karadeniz'in kıyısında yağmur şeklinde olacak. Yağışlar alan diğer bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Akdeniz'de Antalya'nın doğusunda başlayarak Adana'nın doğusuna kadar etkili olacak yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

O Güne Dikkat

Salı günü yağışlı hava iç ve doğu kesimlere doğru kayıyor. Orta Karadeniz bölgesinde, İç Anadolu'nun güney ve doğusunda, Akdeniz bölgesinde, Güneydoğu Anadolu bölgesinin batısında, Doğu Anadolu bölgesinin batısında yağışlar bekleniyor. Samsun, Ordu çevrelerinde, Şanlıurfa'dan başlayan Antalya'nın doğu ilçelerine kadar alanda yağışlar yağmur şeklinde olacak. Antalya'da ise karla karışık yağmur beklentisi var. 

İç bölgelerdeki yağışların da kar şeklinde olması bekleniyor. Adana ve Osmaniye çevrelerinde de yağışların yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyor. Meteoroloji'nin uzun vadeli tahminlerine göre, yılbaşında kar yağışı etkili olacak. 30-31 Aralık'ta yurdun neredeyse tamamında kar yağışı bekleniyor. 

hava durumu kar yağışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi