İşkence Yapan Şüpheliler İstanbul'da Bulundu

Pakistanlı 3 genci kaçırarak, işkence yaparken çektikleri videoları yurt dışında yaşayan ailelerine göndererek fidye isteyen şüpheliler bulundu.

İşkence Yapan Şüpheliler İstanbul'da Bulundu

Tekirdağ’a Çalışmak İçin Gelmişlerdi

12 gün boyunca zorla tutulan ve türlü işkencelere maruz kalan Pakistan uyruklu gençler, kurtarıldıktan sonra hastaneye sevk edildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler de tutuklandı.

İstanbul'da polise başvuran Pakistan uyruklu Muhammad Shahbaz j, Q.(25), Tekirdağ'dan çalışmak için geldiklerini fakat yanında bulunan 3 arkadaşının ev aramaya gittikten sonra ortadan kaybolduğunu söyleyerek yardım talep etti. Bağcılar ilçe Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan müracaat üzerine polis önce gençleri kayıp ararken, gençlerin ailesinin yurt dışından gönderdiği bir video soruşturmanın seyrini değiştirdi.

Videolarda kayıp gençlerin elleri ve ayaklarının bağlanarak işkence yapıldığı ve ailelerden 50'şer bin lira fidye istendiği görüldü. Bu gelişme üzerine Gasp Büro Amirliği tarafından başlatılan soruşturmada kaçırılan gençleri bulmak için yaralı olma ihtimalleri de göz önüne alınarak adeta zamana karşı bir yarış başlatıldı.

İşkenceden 12 Gün Sonra Kurtuldular

Polisin gece yarısı yaptığı baskında kaçırılan Ali Shah(24) , Solat A.(32) ile Vakkar A.(30)'ı elleri, ayakları bağlı, yüzleri bantla sarılmış halde bulunarak kurtarıldı. Baskın sonrasında gençlerin başında bekleyen 6 kişi ile bunlarla bağlantılı Afganistan uyruklu 2 şüpheli gözaltına alındı.

Gasp Büro Amirliği'nde sorgulanan şüphelilerin Tekirdağ'dan çalışmak için geldikleri Pakistan uyruklu gençlerle tanıştıkları ev ve işyeri bulma vaatleriyle kandırıp sözde dostluk kurdukları tespit edildi. Şüphelilerin, Pakistanlı gençleri ev gösterme bahanesiyle kandırarak götürdükleri depoda el ve ayaklarını bağladıkları daha sonra işkence yaptıkları tespit edildi. Şüpheliler Mohammet S.(18), Mohammet S.(24), Abdullah C.(20), Muhammet T.(20), Ansan K.(23), Marsullah S.(20), Fesik K.(20) ve Semi K.(23) işlemlerinin ardından adliyeye gönderildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

12 gün işkence pakistanlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi