Rusya'da Uçak Kazası sonrası Ulusal Yas İlan Edildi

Rusya Devlet Başkanı Putin, 93 kişinin bulunduğu Rus askeri uçağının Karadeniz'de düşmesi sebebiyle 26 Aralık tarihinde ulusal yas ilan edildiğini bildirdi.

Rusya'da Uçak Kazası sonrası Ulusal Yas İlan Edildi

Radardan Kaybolduktan Kısa Süre Sonra

Rus Savunma Bakanlığı'na ait olan ve Suriye'nin Lazkiye eyaletine doğru giden bir uçak Soçi'den çıktıktan bir süre sonra Karadeniz'de radardan kaybolmuştu ancak kısa süre sonra da düştüğü açıklanmıştı. Rus uçağının düştüğü haberinin ardından ülkede peş peşe sıcak gelişmeler yaşandı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, düşen uçakla ilgili komisyon kurulması talimatı verirken ülke genelinde 26 Aralık'ta ulusal yas ilan edildi.

Rus kaynaklardan alınan bilgilere göre, Tupolev Tu-154 tipi uçakta 93 kişinin bulunduğu öğrenildi. Interfax'a göre uçak yerel saate göre 05:20'de uçuşa geçti ve kalkıştan 20 dakika kadar sonra radardan kayboldu. Bir süre sonra da düştü bilgisine ulaşıldı.

Çalışmaların Ardından Enkaza Ulaşıldı

Rus Tass ajansı, Soçi şehri güvenlik birimlerinden aldığını iddia ettiği haberinde, uçağın Karadeniz semalarında düştüğünü açıkladı. Haberde kıyıdan 6 kilometre açıkta uçakta bulunan yolculara ait olduğu düşünülen eşyalara rastlandığı ifade edildi. Ancak Rus basınına konuşan bazı yetkililer, mürettebattan ya da yolculardan kurtulan birinin olmasının mümkün olmadığını söyledi.

 

 

 

ulusal yas rusya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi