Rus Büyükelçiyi Öldüren Polisin FETÖ Bağlantılı Para Trafiği

Rus Büyükelçi Andrey Karlov’a suikast düzenleyip öldüren polis Mevlüt Mert Altıntaş’ın yaşadığı para trafiği, ta Pennsylvania’ya kadar uzandı.

Rus Büyükelçiyi Öldüren Polisin FETÖ Bağlantılı Para Trafiği

Suikastçı Polisin Para Trafiği

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'u öldüren polis Mevlüt Mert Altıntaş'ın FETÖ ele başına doğrudan para transfer ettiği öğrenilirken The Respect Instute Inc. kuruluşuna para aktaran himmetçilerden eski polis görevlisi Hasan Tunç'a da maaşının 5'te 1'ini gönderdiği belgelerle ispatlandı. Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK), Ankara Başsavcılığı'nın talep etmesinin üzerine özel olarak oluşturduğu rapor, tetikçi polisin FETÖ ve Pensilvanya ile maddi bağlantılarını da ortaya çıkardı.

Hazırlanan  "Altıntaş Raporu"nun en kritik bölümü ise FETÖ'den ihraç kararı veriken polis memuru Hasan Tunç ile maddi ilişkiler içerisinde olduğu anlaşıldı. Mevlüt Mert Altıntaş, 12 Ocak 2016 tarihinde eski polis memuru olan Hasan Tunç'a 500 lira transfer etti. Bu da Altıntaş'ın maaşının yaklaşık olarak 5'te 1 anlamına geliyor.

Ucu Clinton’a Kadar Gitti

Hasan Tunç ise yapılan incelemede ABD'deki seçimlerden önce Pensilvanya'da bulunan terörist elebaşına ve oradan başkan adaylarından Hillary Clinton'ın destekçilerine para transferi gerçekleştiren The Respect Instute Inc. adlı kuruluşla bağlantısı olduğu ortaya çıktı. Hasan Tunç, himmet soruşturmalarının şüphelileri arasındaki Mehmet Kor ile de mesai arkadaşıydı. Beraber çalıştıkları dernek ise FETÖ soruşturmaları kapsamında inceleme altında.

 

Mevlüt Mert Altıntaş Hasan Tunç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi