Böyle Hamilelik Ne Görüldü Ne de Duyuldu

Ultrasona giren kadın, bebeğinin bacaklarını keseden dışarı çıkmış olduğunu ve karın boşluğuna doğru uzanmış halde görünce şok yaşadı.

Böyle Hamilelik Ne Görüldü Ne de Duyuldu

İnanılmaz Hamilelik

Ultrasona giren kadın, bebeğinin bacaklarını keseden dışarı çıkmış ve karın boşluğuna doğru uzanmış halde görünce şok yaşadı. Ultrasonda 2,5 santimetrelik bir yırtık oluşan kadının, amniyotik kesesi olarak bilinen, bebeğin içinde bulunduğu sıvı dolu kese karın boşluğuna doğru yayıldı.

Doktorları da şaşırtan bu görüntü, her annenin başına gelen cinsten bir olay değil. İlk görüşte annesini tekmeliyor gibi görünen erkek bebek oldukça sağlıklı bir şekilde, sorunsuzca dünyaya geldi.

26 Vaka Bu Şekilde Olmuş

Doktorlar, bu  tür 'yırtık kese' hamileliklerinin kayıtlı olduğu 26 vakanın olduğunu ifade etti. 33 yaşındaki anne, görüntünün ortaya çıkmasından 30 hafta sonra oldukça sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Fransa'daki Angers Üniversitesi Hastanesi'nde görev alan Doktor Bouet, annenin sezaryen doğum yöntemiyle bebeğini doğurduğunu söyledi.

Doktorlar anne ve babayı her türlü riske karşı uyardılar; erken doğum, uterusun tamamen yırtılması sonucu histerektomi (rahmin ameliyatla dışarı alınması), plasentanın rahim duvarına derin ve sıkı bir şekilde yapışması...

Fakat çift, bebeklerinden vazgeçemedi ve 1 kilo 385 gramlık erkek bebek dünyaya sezaryen yöntemiyle dünyaya geldi. Şu an 6 aylık olan bebeğin durumu da oldukça sağlıklı olduğu belirtildi.

 

hamilelik ultrason
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi