Büyükelçi Andrey Karlov’u Öldüren Suikastçıyı Ailesi İstemedi

Rusya Büyükelçisini öldüren Mevlüt Mert Altıntaş'ın babası Esrafil ve annesi Hamidiye Altıntaş, "Benim, başımı öne eğdiren ve düşmanlık yapan bir oğlum yok.

Büyükelçi Andrey Karlov’u Öldüren Suikastçıyı Ailesi İstemedi

Benim Öyle Bir Oğlum Yok

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yapılan suikastın ardından gözaltına alınıp 2 gün sorgulandıktan sonra serbest olan saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın babası Esrafil ve annesi Hamidiye Altıntaş, "Benim, başımı öne eğdiren ve düşmanlık yapan bir oğlum yok. Cenazeyi Söke'ye de getirmeyin, kimsesizler mezarlığına gömün" dedi.

“Hiçbir anne vatan haini doğurmaz, sonradan vatan haini olur. Aile olarak FETÖ'ye karşıyız” dedi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan dayı Furuncu, Mevlüt Mert Altıntaş'ın anne ve babasının sözlerini şöyle ifade etti:

"Biz devletimizi ve milletimizi seven insanlarız. Oğlumuzun bir terör örgütüyle bağlantısı olacağını tahmin etmedik. Büyüttüğümüz oğlumuzun böyle biri olacağını bilemezdik. FETÖ ile bağlantısı olduğunu bilsek hemen ihbar ederdik. Hem vatanımızı hem de oğlumuzu kurtarırdık. Onu bu hale getirenlerin ciğerleri parçalansın."

Beynini Yıkamışlar

Hasan Furuncu, olay sonrası görüntüleri izlediğini ve şok geçirdiğini de ifade etti. "İzlerken ‘Bu Mert olamaz' dedim. O kadar profesyonelleştirilmiş. O konuşmayı okumak için bile günlerce çalışmıştır. 5 vakit namaz kılan biriydi ama Arapça bilmezdi. Arapça konuşmak için dahi çalışmış. Hiç takım elbise giymezdi" diye konuştu. 3 ay önce Kuşadası'na gelen yeğeninin siyasi konularla ilgili hiç konuşmadığını söyleyen dayı, "Evde FETÖ'nün asla adı geçmezdi. Biz siyasi düşüncemizi söylerken, yorum yapmıyordu. Demek ki çok iyi gizlemişler ve beynini yıkamışlar" yorumunu yaptı.

Hasan Furuncu, "Sakin ve içine kapalı biriydi. İddia edildiği gibi kesinlikle Körfez Dershanesi'ne gitmedi ve burs almadı. Terör  örgütleri, polis okulunda beynini yıkamış. Devlet oradaki yapılanmayı çözerse, Mert'in arkasındaki bağlantılar da ortaya çıkar" ifadesini kullanarak her zaman devletin yanında olduklarını kaydetti.

Mevlüt Mert Altıntaş andrey karlov
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi