El-Bab’dan Yaralı Dönen Uzman Çavuş Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Konyalı olan Komanda Uzman Çavuş Suriye tarafında yaşananları anlatırken birlik ve beraberliğimize sahip çıkarsak terör örgütü falan karşımıza çıkamaz dedi.

El-Bab’dan Yaralı Dönen Uzman Çavuş Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Konyalı Uzman Çavuş O Gün Yaşananları Anlattı

TSK’nın El-Bab’da yaşadığı ve 16 kişinin şehit olduğu saldırılarda yaralanan Konyalı Uzman Çavuş Osman Şen o anlarda neler yaşandığını anlattı. Vücudunun bazı yerlerinden yaralanan ve kulak zarı yırtılan Osman şen, gazi olmanın onurunu yaşadığını ifade ederken kalıcı işitme kaybı yaşama ihtimali de var. Konya da tedavisi devam eden Uzman Çavuş’un 1,5 yaşında Abdullah isimli de bir oğlu var. Arkadaşlarına kardeşim diye hitap eden Uzman Çavuş Osman Şen, o günle ilgili şunları anlattı.

"El Bab'ın en kritik yeri olan Hastane Tepesi'nin DEAŞ'tan temizlenmesi isteniyordu. Burası her noktayı gördüğü için önemi çok büyüktü. Özel kuvvetler ve Kayseri komando birliği buraya yöneldi. Biz de geri planda emniyetini aldık. Yoğun çatışmaya girildi. Biraz kar, tipi ve sis vardı. Türk askeri her zaman her yerde kendini gösterdiği gibi orada da gösterdi. İlerlemeye devam ettik." Dedi.

Soğuk hava ve gelen mermilerden korunmak amacıyla kısa süreliğine zırhlı araca girdiklerini söyleyen Osman Şen, bundan kısa süre sonra saldırıya uğradıklarını söyledi. Açıklamasının devamında "Atılan roketatarın delici ve ısı yayan mühimmatı içinde bulunduğumuz zırhlı aracın önünden girip arkasından çıktı. 10 kişinin olduğu aracın içerisi bir anda karanlık ve duman oldu. Göz gözü görmüyordu. Yöneldiğimiz kapıyı açamadık. 'Kapıyı açın, yoksa boğulup öleceğiz' diye bağırdım. Hüseyin arkadaşımız Allah'ın da izniyle kapıyı tekmeleyerek açtı. Diğer arkadaşlarım kapıyı görmüyordu. 'Kapı açıldı, dışarıya çıkın' diye bağırdım. Kendimizi bu şekilde zehirlenmekten koruduk. Hepimiz yaralandık. Dışarıya çıktığımızda durumu ağır olan kardeşimize yardım için bağırdık. Hemen destek geldi. Şahadet şerbeti içmek herkese nasip olmaz. Peygamber Efendimize komşu gidiyorsunuz. Herkes şehit olmayı ister. İçimizde korku yok. Türk askeri hiçbir zaman korkmaz. Türk askerini güldürmek istiyorlarsa ölüm ile tehdit etsinler. Birlik beraberliğimiz olduğu sürece, hiçbir terör örgütü karşımızda duramaz. Biz de Allah inancı var." Dedi.

Bizi Asla Ölmekten Korkmayan Kişileriz

Beraber yemek yediği, su içtiği kardeşlerinin yanlarında olmayı çok istediğini de vurgulayan Osman Şen, Allah devlete ve millete güç verdiği müddetçe hiçbir askerin kanının yerlerde kalmayacağını da ifade ederken "Bizim kahramanlığımız bitmez. Bir Osman gider bin Osman gelir, bir Ahmet gider bin Mehmet gelir. Ne kadar terör örgütü olursa olsun biz her zaman karşılarında olacağız. Allah'ın izniyle de hepsinin üstesinden geleceğiz" dedi ve ilave etti:

"Biz ölümden korkmayız. Ölürsek biliriz ki şehadete erişiriz. Bu inançla yaşıyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminde tankların, topların, mermilerin önünde duran bu millet, Allah'ın izniyle darbe girişimini önledi. Böyle bir devlet, millet ve orduya sahibiz. Tüm zorluklara göğüs geriyoruz. Dört bir yanımız düşmanlarla dolu. Buna rağmen hiçbir zaman yılmadık, sonuna kadar da yılmayacağız. Bizim bayrağımız kanla çizildi. Hiçbir güç, düşman unsuru, terör örgütü, bayrağımızı yere indiremeyecek. İndirmeye kalkan olursa biz onu indiririz." dedi

 

osman şen el-bab
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi