Hayati Yazıcı'nın Şikayet Ettiği Akit TV'ye RTÜK'ten Ceza

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hayati Yazıcı’nın şikayet ettiği Akit TV’yi RTÜK affetmedi. Şikayet 5 Eylül’deki ana haber bültenine

Hayati Yazıcı'nın Şikayet Ettiği Akit TV'ye RTÜK'ten Ceza

Darbe Kurgusunda İsmi Geçti Denilince

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hayati Yazıcı, 5 Eylül tarihinde yayınlanan ana haber bültenindeki bir haber üzerine Akit TV hakkında şikâyette bulundu. Hayati Yazıcı’nın avukatı Muammer Cemaloğlu’nun RTÜK’e gönderdiği yazıda, “Tartışmalı isim ‘AK Parti’de FETÖ’cü yok’ diyen Hayati Yazıcı hakkında iddialar” alt yazısı yapılan haber ile ilgili şikayette bulunuldu. Yapılan haberde, Yazıcı’nın darbe girişimini kurgulayanlar arasında bulunduğunun iddia edildiği ifade edildi.

Gönderilen içerikte “Uzun süredir yürütülen algı operasyonun bir parçası olarak kurgulanan haberde müvekkilimizin geçmiş tarihli açıklamaları çarpıtılmıştır. Tamamen gerçek dışı bilgi ve beyanlar ile müvekkilimiz FETÖ/PDY terör örgütü ile ilişkilendirilmeye çalışılmıştır” denildi.

RTÜK Üst Kurulu Affetmedi

 RTÜK uzmanları tarafından herhangi bir ceza öngörmezken, şikayeti değerlendiren üst kurul “Yayın hizmetleri insan onuruna ve özel hayatın gizliliğine saygılı olma ilkesine aykırı olmaz, kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı ya da iftira niteliğinde ifadeler içeremez” ilkesinin ihlaline karar vererek Akit TV’ye idari para cezası verdi.

trük akit tv
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi