ABD 16 Şehit Vermemizin En Önemli Nedenidir

AK Parti Karabük Milletvekili ve eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin yaptığı açıklamasında El-Bab’da 16 askerimizin şehit olmasının tek nedeni ABD’dir dedi.

ABD 16 Şehit Vermemizin En Önemli Nedenidir

16 Şehidin Ana Sorumlusu ABD’dir

ABD Ankara Büyükelçisi John Bass’ın yaptığı açıklamasında "Türkiye’nin gerçek dostu Amerika’dır" ifadesine tepkisini koyan Mehmet Ali Şahin "Bizim El-Bab’ta 16 şehit vermemizin nedenlerinden bir tanesi Amerika’nın politikasıdır. ABD öyle bir müttefik ve dost ki; güven sorunu yaşatan bir dost. ABD, en güvenilmez müttefik haline gelmiş Türkiye için" dedi.

Terör örgütlerinin ana hedeflerinin ve terör mensuplarının ülkemizden ne istediklerinin çok iyi analiz edilmesi gerektiğini ifade eden Mehmet Ali Şahin, "Şuanda dünyada Türkiye kadar farklı terör örgütleriyle mücadele etmek durumunda kalmış başka ülke yoktur. Bu terör örgütleri birer piyon ve maşadır. Onu kullanan ülkeler var. Bundan 100 yıl öncede bizim ülkemize işgale gelenler Türkiye’yi parçalamaya gelmediler mi? Sevr Anlaşmasını zorla imzalatmadılar mı? Çok şükür o anlaşma meclisi mebusandan geçmemişti. Türkiye’yi bölmeyi amaçlayan o Sevr Anlaşması Mustafa Kemal Paşa liderliğindeki milletimiz Kurtuluş Savaşında yırtmıştır ve genç Türkiye Cumhuriyetini kurmuştu. Ama hala o müstevliler emellerinden vazgeçmediler. 100 yıl sonrada acaba Sevr’i yeniden uygulatabilir miyiz? Bu mücadele o mücadele o mücadeledir" ifadelerini kullandı.

Neden Rakka’ya Operasyon Düzenlemediniz?

Mehmet Ali Şahin açıklamasının devamında "O zaman bizim askerimizin Suriye topraklarında El-Bab’ta ne işi var diyenler o zaman buna niye mani olmuyorsunuz ikide bir bomba atıyorlar diyordu. Şimdi işte niye bunlara seyirci kalıyorsunuz sorusunun cevabı olarak TSK, Özgür Suriye Ordusu ile Cerablusa girdi. Sınırımıza 30 kilometre mesafede El-Bab denen yerde IŞİD mevzilenmiş. Sınırımızın güvenliğini sağlamak istiyorsak bunları daha ötelere atmamız lazım. Onun için oradayız. 16 tane şehidimiz oldu. Bir tv kanalında dün akşam Amerika Büyükelçisi Bass diyor ki, ‘Türkiye’nin gerçek dostu Amerika’dır.’ Bizim El-Bab da 16 şehit vermemizin nedenlerinden bir tanesi Amerika’nın politikasıdır. ABD, IŞİD ile mücadele edeceğiz diyerek onların başkenti Rakka’ya operasyon düzenleyecekti. Hatta birkaç ay önce bu operasyonu yapmayı kamuoyuna açıklamıştı, ne yaptı erteledi. ABD’nin yapması gereken operasyonu IŞİD ile mücadeleyi 2017’nin baharına erteledi. El-Bab da bir kısım IŞİD militanları var. ABD’nin açıklamasından sonra Rakka’daki militanlar El-Bab’a geldi. Sayıları yüzde 100 arttı. Orada şehit vermemize nedenlerden bir tanesi Amerika’nın bu politikasıdır. Siz nasıl bir dostsunuz ki; 40 yıldır polisimizi, askerimizi, vatandaşımızı şehit eden bu PKK’nın elindeki silahlar senin verdiğin silahlar. PYD’ye verdiğin silahlar PKK’nın elinde. Neymiş bu PYD, IŞİD ile mücadele ediyormuş kim inanır buna. Şuanda IŞİD ile en can alıcı mücadeleyi yapan Türkiye Cumhuriyetidir, silahlı kuvvetlerimizdir" diye konuştu.

ABD Türkiye İçin Güvenilmez Bir Müttefik Oldu

Türkiye için ABD artık en güvenilmez müttefik durumuna geldiğini de ifade eden Mehmet Ali Şahin, "Öyle bir müttefik öyle bir dost ki güven sorunu yaşatan bir dost. En güvenilmez müttefik haline gelmiş Türkiye için ABD. Büyükelçinin o açıklamasını bir durum değerlendirmesi olarak algılamak istedir. Şuan Türkiye’de anket yapılsa bu terör örgütlerin arkasında hangi ülke var diye sorulsa çok büyük oranda ABD diye çıkar. Dolayısıyla Türkiye’de büyükelçilik yapan biri bunları görmelidir ve yönetimine rapor etmeli. IŞİD ile mücadele ediyoruz sınır güvenliğimizi sağlayacağız. ABD, PYD’ye silah verirken aynı zamanda bu PYD’nin bir Kürt koridoru oluşturarak Akdeniz'e açılmasını da hedefliyor. Kobani’den Afrin'e kadar bir hat oluşturup orada bir Kürt kantonu oluşturmasını istiyor ve bunu destekliyor. Biz böyle bir müttefikliği tavsif etmiyoruz. Türkiye olarak bunu hasmane bir tutum olarak değerlendiriyoruz" dedi.

 

 

 

abd mehmet ali şahin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi