ABD Musul Operasyonlarında Taktik Değiştirmeye Başladı

İki aydan fazla süredir devam eden ve oldukça yavaş ilerleyen operasyonlarda, Amerika Birleşik Devletleri ordusunun çevredeki varlığı da iyiden iyiye artırıldı

ABD Musul Operasyonlarında Taktik Değiştirmeye Başladı

ABD Ordusunun Varlığı Hissedilecek

İki ayı aşan süredir devam etmekte olan ve oldukça yavaş ilerleyen operasyonlarda, ABD ordusunun bölgedeki olan varlığı da iyice artırıldı. Hâlihazırda şehrin çeyreği IŞİD'den geri alınmış durumda. ABD'li bir albay, gelinen son durumu "İşbirliğimizi derinleştiriyoruz" ifadeleri ile duyurdu.

Irak'ın en büyük kentlerinden olan Musul'u terör örgütü IŞİD'den kurtarmak amacıyla operasyona katılan ABD askerlerinin de sayıları açıklandı. Şu sıralar cephede bulunan Amerikan askerlerinin sayısı beş binden daha fazla. Bir haber ajansına konuşan bölgedeki ABD askerlerinin komutanı Albay Brett G. Sylvia, henüz ikinci ayını dolduran ve çok yavaş ilerleyen Musul operasyonunu hızlandırmak adına ABD desteğinin fazlalaştırıldığını söyledi. Albay Syliva, içinde bulunulan durumu "İşbirliğimizi derinleştiriyoruz" ifadelerini kullanarak duyurdu.

Sonraki Aşamalar Hesaplanıyor

Iraklı Binbaşı Kerim Ziyab, Iraklı üst düzey komutanlar ve ABD'li askeri yetkililerinde katıldığı Perşembe ve Cuma günleri ortak bir toplantı düzenlendiğini söyledi. Düzenlenen toplantıda, operasyonun bir sonraki aşamasının da masaya yatırıldığı belirtildi.

ABD'nin önderliğini yaptığı uluslararası koalisyon Musul'un ele geçirilmesi şimdiye değin genelde hava saldırılarıyla destekliyordu. Özellikle güneyde bulunan Kayyara askeri üssünde görevli az sayıda ABD askerinin fotoğrafları bir süre önce uluslararası ajanslara düşmüştü.

abd musul operasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi