Müdürlere Girmedikleri Sınavdan Aldıkları Notları Atınca

Muğla Fethiye’de FETÖ soruşturmaları kapsamında daha önce adı torpil iddialarına da karışan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü tutuklandı.

Müdürlere Girmedikleri Sınavdan Aldıkları Notları Atınca

Girmedikleri Sınavdan Aldıkları Notu Görünce

MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde yürütülen, FETÖ/PDY soruşturmaları çerçevesinde gözaltına alınan, hatta daha önce torpil söylemleri ile gündeme gelen, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Esma Çelik'in de beraberinde bulunduğu Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli olan 9 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. çe Milli Eğitim Şube Müdürü Esma Çelik ile birlikte toplamda 6 kişi tutuklanırken, diğer şüpheli görülenler adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Seydikemer'de geçtiğimiz 23-30 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen okul müdürlüğü mülakatları öncesinde, iddiaya göre, mülakata katılacak öğretmenlerin isimleri, branşları ve görev yerlerinin yazıldığı bir 'torpil listesi' hazırlandı. PC ortamında hazırlanan, 27 öğretmenin içerisinde bulunduğu listede, el yazısı ile yapılmış puanlamalar da yer aldı.

Torpil Listesini Yanlışlıkla Paylaştı

Yapılan iddiaya göre bu liste, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Esma Çelik tarafından, içerisinde mülakata katılacak diğer okul müdürlerinin de bulunduğu Whatsapp grubunda sehven paylaşıldı. Listede yer alan bazı müdürler, kendi isimlerini ve karşılarında henüz girmedikleri sınavdan aldıkları puanı görünce büyük bir şaşkınlık yaşadılar. Olaya dair başlatılan soruşturma devam ederken, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında Esma Çelik torpil listesinde bulunan 95 puan verip isminin yanına '+' işareti koyduğu Y.A. ile beraber açığa alınmıştı.

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri, eski şube müdürü Esma Çelik (39) ve Eğitim Bir-Sen Seydikemer Temsilcisi İ.D.'nin de (38) aralarında bulunduğu 9 öğretmeni gözaltına aldı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden G.K. (32), İ.A.M. (36) ve G.S. (40) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Esma Çelik, İ.D., E.K. (37), F.Ç. (54), N.A. (44) ve C.O. (57) ise tutuklandı.

 

seydikemer esma çelik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi