FETÖ Okulunda Obamanın Akrabalarına Eğitim Bedava

TBMM Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu hazırladığı raporda ilginç bir detaya değindi. Obama’nın yakınları FETÖ okullarında ücretsiz olarak okutulmuş.

FETÖ Okulunda Obamanın Akrabalarına Eğitim Bedava

Bizzat Gülen Talimat Vermiş

TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun sunduğu ön taslak raporunda, Fetullah Gülen’in talimatı ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’nın akrabalar olanlar Kenya’daki cemaate ait okullarda ‘ücretsiz’ olarak okutulduğu bilgisine değinildi.

936 sayfa olarak verilen taslak rapor, komisyonda yer alan uzmanlar tarafından hazırlandı. Ayrıca komisyon üyelerinin de henüz okumadığı ve netleşmediği söylenen raporda, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına oldukça geniş yer verildi. FETÖ’nün,160 ülkeyi içine alan ‘'Dev bir network' haline dönüştüğü belirtilerek, Obama zamanında daha da geliştiklerine özellikle dikkat çekildi. Hazırlanan raporda, “Özellikle ABD ile ilişkilerine her zamankinden de özel bir önem vermiştir. ABD'deki örgüt okullarının sayısı bu dönemde hızla artmıştır. Üst düzey yetkililerle yakın ilişkiler geliştirilmesi için hiçbir masraftan kaçınılmamış, seçim bağışlarında bulunulmuştur” denildi.

Obama’nın Akrabalarına Eğitim Beleş

FETÖ'ye yakınlığı ile bilinen Kenya'daki Light Koleji'ne dair haberler dünya basınında geniş yer bulmuştu. Gülen'in talimatı doğrultusunda Obama'nın Kenya'da bulunan akrabalarının cemaat okuluna ücretsiz olarak alındığı vurgulanan raporda ayrıca şu tespit yapıldı: “FETÖ'nün 2007 yılı itibarıyla İstanbul İl İmamı olan ve akabinde Kenya Ülke Sorumlusu olarak atanan Ahmet Kara, Barack Obama'nın başkanlık yemin törenine davet edilen şahıslar arasında yer almıştır. Obama'nın başkan adayı olmasıyla birlikte, Ahmet Kara'nın Fetullah Gülen'in talimatı doğrultusunda, Obama'nın Kenya'da yaşayan ailesiyle ilgilenmesi, akrabalarının çocuklarını gruba ait okula ücretsiz kabul etmesi ve aile fertleriyle iyi ilişkiler tesis etmesinin sonucu olarak gerçekleşmiştir.”

 

obama'nın akrabaları gülen okulları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi