Mehmetçik Savaşırken Müttefiğimiz Olduğunu İddia Edenler Nerede?

Askerimiz DEAŞ’a Bab’ı dar etmeye devam ediyor, terör örgütüyle mücadele ettiğini iddia eden koalisyon ülkeleri ise ortalıkta görülmüyor. Hele ABD asla yok.

Mehmetçik Savaşırken Müttefiğimiz Olduğunu İddia Edenler Nerede?

Fırat kalkanı Devam Ediyor Ama Müttefikler  Nerede ?

Fırat Kalkanı Harekâtı'nın 122. Günü de geride bırakılırken, en zor bölge olan Bab operasyonunda sona gelinmek üzere. Türk askerleri, ölüm kalım mücadelesi içinde olduğu Bab'da, 'müttefikleriyle' birlikte girdiği DEAŞ'a karşı uluslararası düzeydeki koalisyon güçlerinden tek bir destek görmedi. Terör örgütleri ve özellikle DEAŞ'a karşı tek başına bir mücadele yürütmek durumunda kalan TSK, dün yürütülen harekata ilişkin yaptığı bilgilendirmede de bu duruma işaret etti. Yaptığı açıklamasında, “Koalisyon Güçleri tarafından hava harekatı icra edilmemiştir" ifadelerine yer verilirken Bab operasyonuna ABD’nin öncülüğündeki koalisyon güçlerinden hiçbir ülke destek vermedi ve Türkiye'nin 'müttefiki' olduğunu iddia eden bu ülkeler cepheyi sadece uzaktan izlemek ile yetindi.

Bab'da askerimizi yalnız bırakan koalisyon güçleri, diğer cephelerde aldıkları kararlarla DEAŞ'a adeta payanda oldular. ABD'nin PKK/PYD ile beraber yapacağını duyurduğu Rakka operasyonunu devamlı ertelemesi, burada bulunan DEAŞ'lı teröristlerin Bab'a kadar gelip Mehmetçiğe karşı gösterilen direnişin artırmasına neden oluyor. ABD yalnızca Rakka'yı değil, İran destekli grupların, PKK ve Irak ordusu ile giriştiği Musul harekâtına da son verdi. Bu durumdan yararlanan DEAŞ, oldukça fazla militanını, yollarının açık olduğu Musul’un batısından Suriye'ye taşımayı başardı.

Hepsi Kaçtı mı?

Çok fazla sayıda DEAŞ'lı terörist gerek Musul, gerekse Rakka'dan Tapka Barajı'nı aşarak yaklaşık 80 kilometre yolu elini kolunu sallayarak nasıl geldikleri, Rakka'yı canları istediğinde vuran ABD liderliğindeki koalisyon kuvvetlerinin bunu nasıl göremediği, silahları ve mühimmatı nasıl oluyorsa bir türlü bitmeyen DEAŞ'ın ikmal işlemlerini nasıl tamamladığı, müttefik olduklarını iddia edenlerin Türkiye'nin 16 şehit verdiği El-Bab'da neden yalnız kaldığı sorgulanıyor. DEAŞ'a çok büyük bir darbe indirecek operasyonda DEAŞ ile mücadele ettiğini savunan diğer ülkelerin hiçbir şekilde bulunmaması, “Hepsi kaçtı" dedirtiyor

 

daeş müttefikler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi