Suriyeli Sığınmacıların İşlettiği Lokantada Kedi Eti Çıktı

Suriyeli sığınmacıların işlettiği bir lokantadan çıkanlar iğrenç görüntülere sebep oldu. Barakadan kaçak kesilen 400 kilogram et ile kedi eti ele geçirildi

Suriyeli Sığınmacıların İşlettiği Lokantada Kedi Eti Çıktı

Kedi Eti Bile Bulundu

Akçakale Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimler esnasında Suriyeli sığınmacıların çalıştırdığı lokantada çok miktarda kedi eti ve kaçak kesilmiş 400 kilogram et ele geçirildi. Belediyenin yaptığı açıklamaya göre, denetimi yapan zabıta ekipleri, Suriyeli sığınmacıların barındığı Süleyman Şah Konaklama Tesisi civarında bulunan ve Suriyeli sığınmacıların çalıştırdığı dört iş yerinde denetim gerçekleştirdi.

Zabıta ekipleri, bir lokantada kedi eti, derisi ve ayakları ve kaçak yollardan kesilmiş olan 400 kilogram et bulundu. Kaçak kesilen etlere ve kedi etlerine el koyan zabıta ekipleri, iş yerlerini mühürlerken baraka tarzı olan iş yerlerini de yıktı.

Denetimler Devam Edecek

Yapılan açıklamada düşüncelerin yer verilen Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, halk sağlığının kendileri için oldukça önemli olduğunu ifade ederek "Zabıta ekiplerimiz denetimlerine aralıksız devam edecektir. Ayrıca bugün yapılan denetimlerde halk sağlığını tehdit eden yaklaşık 400 kilogram et ve balık imha edilerek Suriyelilerin lokanta olarak faaliyet gösterdikleri barakalar kaldırılarak haklarında yasal işlem yapıldı." ifadelerini kullandı.

 

nuriyeli kedi eti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi