Anayasa Değişiklik Paketine Blok Halinde “EVET” Denilecek

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan yaptığı açıklamasında “Anayasa değişiklik paketine blok halinde "Evet" diyeceğiz” dedi.

Anayasa Değişiklik Paketine Blok Halinde “EVET” Denilecek

Pürüzler Giderildi Oyumuzun Rengi Belli

Ak Parti Grup Başkan vekili ve Çanakkale milletvekili Bülent Turan kamuoyunda en çok tartışılan gündem maddeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi ile yürütülen anayasa değişiklik paketi bugün liderler görüşmesi ile pürüzlerin giderildiği ve son gözden geçirmeler hariç büyük oranda hazır olduğu Başbakan Binali yıldırım ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin ortak basın toplantısında gündeme geldi. Grup başkan vekili Bülent Turan TBMM genel kurulunda görüşüldükten sonra yapılacak olan gizli oylamada Ak Parti milletvekillerinden her hangi fire olmayacağını meclis başkanının oy kullanmadığı hesap edilince geriye kalan 316 milletvekilinin blok halinde anayasa değişikliğine destek vereceğini söyledi. Milliyetçi Hareket Partisinden herhangi bir fire olup olmayacağı sorusunun sorulması üzerine bu konuda yorum yapmak MHP'nin iç işlerine karışmak olur diyerek cevap vermemeyi tercih etti.

Bazı milletvekilleri ile birlikte bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gündemdeki konular ve anayasa değişiklik paketi üzerine görüştüklerini aktaran Bülent Turan değişiklik paketindeki en önemli maddenin anayasada yer alan cumhurbaşkanı seçilen kişinin partisi ile ilişkisi kesilir maddesinin partisi ile ilişkisi kesilmez olarak değiştirilmesi olduğunu belirtti.

OHAL Bir Zorunluluk Nedeniyle Getirildi

Ülkemizde devam eden olağan üstü halin anayasal bir olgu olduğunu ifade ederken OHAL uygulamasının bir zorunluluktan kaynaklandığını belirtti. OHAL döneminde seçim olup olamayacağının sorulmasına ise doksanlı yılları hatırlatarak ülkemizin doğu ve güney doğusunda 15 hatta 20 yıl boyunca devam eden olağan üstü hal dönmelerinde onlarca seçimin yapıldığını hatırlatarak olağan üstü dönemde seçim yapılıp yapılamayacağı sorusunun bile abesle iştigal olduğunu ifade etti. Olağan üstü dönemde seçim olmasının hiç bir mahzuru olmayacağını söylerken bunun bir tercih meselesi olduğunun altını çizdi.

Ülkemizde olağan üstü hal uygulamasının ilk defa yapılmadığına dikkat çeken Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Bülent Turan 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü ardından zorunlu olarak uygulamaya konulan ülke genelindeki olağan üstü halin mümkün olan en kısa zamanda sona ermesi taraftarı olduklarını ifade etti.

 

 

Bülent Turan ohal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi