Kararname Şoku : Emniyet Müdürleri Görevden Alındı

Dün gece ilan edilen kararname ile 59 İlin Emniyet Müdürü ya merkeze alındı ya da yer değişikliği yapıldı.

Kararname Şoku : Emniyet Müdürleri Görevden Alındı

Özellikle eski Bakan Efkân Alâ’nın ekibine düzenlenen operasyonda dün müsteşar yardımcıları görevden alınmıştı bugün ise operasyon emniyet müdürlerine ulaştı.

Emniyet müdürlerin 34’ü merkezde kızağa çekilirken 26 emniyet müdürünün de görev yerlerinde çeşitli değişiklikler yapıldı.

EN ÖNEMLİ ATAMA DİYARBAKIR'A!

Atamaların en dikkat çekeni ise Diyarbakır’a yapıldı. Diyarbakır Emniyet Müdürü gece itibari ile Tacettin Aslan oldu. Dün Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı’na uygulanan gözaltı sonrası şehirde muhtemelen ortaya çıkabilecek olan güvenlik sorunları için yeni Emniyet Müdürü bölgeye hareket etti.

İlgili duruma yabancı olmayan Tacettin Aslan’ın gün içinde bütün ekiplere emir vererek güvenlik önlemlerini hat safhaya ulaştırması bekleniyor.

BYLOCK ŞÜPHESİ

Merkeze çekilen fakat henüz görevden el çektirilmeyen emniyet müdürleri içinde farklı operasyonlar yapılabileceği özellikle fetö ile ilişkileri olan veya bylock gibi programları kullandığı belirlenen bazı isimlerin gözaltına alınabileceği hatta tutuklanabileceği kaydediliyor.

İçişleri Bakanlığı’nın konuyla ilgili çalışmalar yaptığı konunun özellikle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından takip edildiği bildirildi. Süleyman Soylu göreve geldiğinde beri bakanlıkta bu tür çalışmalar yapmaya devam ediyor. Darbe gecesi gösterdiği büyük cesaret ile toplum tarafından kabul gören ismin gelecek dönemde daha önemli bazı uygulamaları kullanıma sokması bekleniyor.

Gün içinde konu ile ilgili bazı kurumlardan açıklama gelmesi beklenirken durumu farklı açılardan inceleyen bazı isimlerin de kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor. Özellikle CHP konu ile ilgili cadı avı benzetmesini yapmaya devam ediyor. Bir yandan referandum beklentileri ve bu kaos içinde bu tür ani kararların alınmamasını öngören CHP’de, tepkiler devam ediyor.

emniyet müdürü kararname
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi