Bahçeli Referanduma Ne Yanıt Verdi?

MHP’nin Genel Başkanlığını yürüten Devlet Bahçeli yakın zamanda partisinin içinden yükselen referandum seslerine grup toplantısında cevap verdi.

Bahçeli Referanduma Ne Yanıt Verdi?

Başkanlık sistemi üzerine belirttiği fikirlerini Alparslan Türkeş’e de dayandıran Devlet Bahçeli konuyla ilgili sert mesajlar vermeyi de ihmal etmedi.

Parti içindeki çok sesliliğe karşı önlem almaya devam edeceğini hissettiren Bahçeli, yardımcılığını yürüten ve referandum oylaması için red oyu vereceğiz diyen Semih Yalçın için de sert ifadeler kullandı.

ALPARSLAN TÜRKEŞ'İ DEĞERLENDİRDİ

Başkanlık sisteminin partinin kurucusu kabul edilen Alparslan Türkeş tarafından da desteklendiğini ifade eden Devlet Bahçeli, 60'lı yıllarda yayınlanmış Alparslan Türkeş’in bazı yazılarını işaret etti.

Öte yandan MHP’den gelen açıklamaların çeşitlenmesi üzerine, Ak Parti kurmayları da Devlet Bahçeli’ye sağ duyusu için teşekkür etti. Ak Parti Genel Başkan Yardımcılarından Kaynak, Bahçeli için doğru ifadeler kullanıyor şeklinde bir açıklamada bulundu.

Devlet Bahçeli grup toplantısının son bölümünde hükümetin yürüttüğü başkanlık sistemi tasarısının yakından takip edildiğini ve son şekil verildikten sonra parti olarak inceleyeceklerini üzerinde çalışmalar yapıp fikirlerini söyleyeceklerini ifade etti.

HDP ve CHP’nin baştan kapılarını kapattığı başkanlık tasarısı için MHP ve AKP’nin oyları ile referanduma götürülecek aralığa ulaşılması bekleniyor. Bir anlamda Türkiye’yi yeni dönemde özellikle bahar aylarında bir referandum bekliyor diyebiliriz.

ADAY ERDOĞAN!

İlgili seçimde sağ blok’un adayı olacağı şimdiden kesin olan Recep Tayyip Erdoğan’a MHP’nin de destek vermesi bekleniyor.

Her halükarda bir başkan seçileceği ve Türkiye’nin yeni sisteminin başkanlık olacağı ifade ediliyor. Uzun yıllardır tasarı olarak kalan ama son darbe teşebbüsü sonrasında hızlanan ve düzenlemelerle önü açılan başkanlık sistemi için yurt dışında başkanlık ile yönetilen ülkeler üzerinde incelemeler yapılmaya devam ediliyor.

Yakın zaman Ak Parti’nin tasarıya son halini verip, Başbakan Binali Yıldırım öncülüğünde başkanlık sistemi turuna çıkılması bekleniyor. Bu tur döneminde HDP'nin ziyaret edilip edilmemesi ise merak konusu olarak görülüyor.

başkanlık sistemi seçim turu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Kardeşim Gibi Severdim Dediği Kayınbiraderini Tüfek ile Vurdu
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi
Yeni Yılda Emeklilere Çifte Zam ve Promosyon Müjdesi